چنگال هوشمندی که لاغرتان می کند

 ابداع چنگال هوشمندی توسط محققان که به شما کمک می کند با اصلاح عادات غذایی وزن بیشتری کم کنید.

چنگال هوشمندی که لاغرتان می کند

به نقل از digitaltrends، اضافه وزن و چاقی به ویژه در سال های اخیر به یکی از بزرگ ترین معضلات دنیا تبدیل شده که شماری از بیماری را به دنبال خود می آورد. سبک تغذیه جزء عواملی است که به طور مستقیم می تواند روی کاهش یا افزایش وزن اثرگذار باشد.

سریع غذا خوردن هم از جمله عادت های غلطی است که هم باعث ضعف در سیستم هضم غذا و هم دشواری در کنترل وزن می شود.

محققان بارها به این نکته تاکید کرده اند که با توجه به این که مدت زمانی طول می کشد تا فرمان سیری به مغز برسد، بنابراین آهسته غذا خوردن می تواند به سیر شدن سریع و در نتیجه کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

پژوهشگران برای سهولت این کار موفق به ساخت چنگالی هوشمند شده اند که قادر است سرعت غذا خوردن شما را کاهش دهد. به گزارش سیناپرس، چنگال الکتریکی HAPI یکی از ابزارهای خانگی هوشمند موجود در بازار است که جدا از نوع طراحی منحصربه فردی که دارد، به شکلی طراحی شده است که به هنگام غذا خوردن به شما یاد می دهد که با سرعت آهسته تری غذا بخورید.

چنگال HAPI به گونه ای هوشمند طراحی شده است که وقتی فرد با سرعت بالایی در حال غذا خوردن است، شروع به لرزش کرده و نیز چراغی روی آن تعبیه شده که در این لحظه خاموش و روشن می شود و این گونه به فرد هشدار می دهد که سرعت جویدن غذا را در دهان کاهش دهد.

اپلیکیشن HAPI که یک سیستم کنترل کننده است، با توجه به این که کاملا هوشمند عمل می کند قادر است تمام عادت های غلط تغذیه ای شما را اصلاح کند. به گزارش سیناپرس، این نرم افزار همچنین مجهز به نوعی برنامه مربیگری است که به بهبود عادت های تغذیه ای و سبک سالم غذایی کمک می کند.

این چنگال الکتریکی همچنین اندازه گیری می کند که زمان غذا خوردن شما چه مقدار طول می کشد و نیز هر بار فاصله میان لقمه هایی که با این چنگال سرو می شود، اندازه گیری می کند. به طورکلی، مقدار زمانی که هر لقمه از با چنگال سرو می شود حدود یک دقیقه زمان می برد.

این اطلاعات به دست آمده از طریق چنگال هوشمند از طریق کابل USB یا بلوتوث به سیستم آنلاین متصل به سایت HAPI.com منتقل می شود تا به این واسطه روند پیشرفت شما را در آهسته غذا خوردن کنترل کند.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر