فناوری PureView نوکیا از چنگال مایکروسافت خارج شد!

رسانه کلیک - شرکت HMD Global حق امتیاز فناوری PureView را از ردموندی ها پس گرفت. در آینده باید منتظر استفاده دوباره از این تکنولوژی در دوربین گوشی های نوکیا باشیم.

فناوری PureView نوکیا از چنگال مایکروسافت خارج شد!

گوشی های نوکیا را شرکت HMD Global تولید می کند. نام تجاری «PureView» در اختیار مایکروسافت قرار داشت؛ با این حال بر اساس EUIPO، از تاریخ 23 آگوست سال جاری میلادی شرکت HMD Global این فناوری را تصاحب کرده است.

فناوری PureView در سال 2012 با رونمایی از گوشی نوکیا 808 پیور ویو وارد دنیای فناوری شد. این دستگاه در زمان معرفی به یکی از بهترین دوربین ها در صنعت گوشی های هوشمند مجهز بود. این فناوری در برخی از گوشی های نوکیا مانند لومیا 920، لومیا 1020، نوکیا 1520 و گوشی مایکروسافت لومیا 950 مورد استفاده قرار گرفته است.

با تصاحب برند PureView توسط کمپانی HMD Global، انتظار می رود در آینده گوشی های نوکیا دوباره به این فناوری مجهز شوند. این احتمال وجود دارد که نوکیا در پرچمدار آینده خود، نوکیا 9 از این فناوری استفاده کند. در حال حاضر شرکت HMD Global در رابطه با استفاده از این نام تجاری اطلاعاتی را منتشر نکرده است.

این کمپانی چینی علاوه بر نام تجاری PureView، ترید مارک «Dual Sight» را نیز به ثبت رسانده است. انتظار می رود این فناوری به کاربران گوشی های نوکیا اجازه دهد به صورت همزمان از دوربین اصلی و سلفی دستگاه استفاده کنند.

شرکت HMD Global برخی از برندهای شرکت نوکیا شامل Asha و Xpress-On را تحت مالکیت خود دارد. تا به امروز این کمپانی از برند آشا استفاده نکرده است؛ با این حال شاهد استفاده از برند Xpress-On برای گوشی نوکیا 1 بوده ایم. با توجه به این موضوع احتمال عدم استفاده از فناوری PureView در گوشی های نوکیا وجود دارد.

برخی از شایعات به این موضوع اشاره دارد که نوکیا در پرچمداران آینده خود از پنج سنسور برای دوربین اصلی استفاده می کند ( تصویری از نوکیا 10 که طراحی دوربین پنج گانه گوشی را نشان می دهد ). احتمال استفاده از فناوری پیور ویو برای این محصولات وجود دارد.

ارسال نظر