فناوری تشخیص چهره لیزری به گوشی های سونی اضافه می شود

رسانه کلیک - شرکت سونی قصد دارد گوشی های هوشمند تولیدی خود را در اواخر سال جاری میلادی به فناوری تشخیص چهره لیزری مجهز کند.

فناوری تشخیص چهره لیزری به گوشی های سونی اضافه می شود

سونی در حال توسعه سنسورهای 3 بعدی جدید برای دوربین اصلی و سلفی محصولات خود است. بسیاری از شرکت ها به دنبال استفاده از سنسورها در گوشی های هوشمند تولیدی خود هستند.

دوربین ها باعث انقلاب در دنیای گوشی های هوشمند شدند و انتظار می رود سنسورهای سه بعدی نیز تغییرات زیادی را در این محصولات ایجاد کنند.

این سنسورهای سه بعدی می توانند فناوری تشخیص چهره را وارد گوشی های بیشتری کند. به نظر می رسد این فناوری کیفیت و دقت بالاتری در مقایسه با فیس آیدی اپل دارد.

فناوری تشخیص چهره مورد استفاده در گوشی های اپل، شیائومی و هواوی با استفاده از ارسال نور و بازگشت آن قادر به شناسایی چهره هستند. سنسورهای جدید سونی با استفاده از سیگنال های لیزر این اقدام را انجام می دهند.

سونی اکسپریا XZ4

فناوری تشخیص چهره لیزری در مقایسه با فیس آیدی سرعت و دقت بالاتری دارد. این فناوری تا فاصله 5 متری قادر به تشخیص چهره کاربران است که در این زمینه نسبت به فیس آیدی برتر است.

سونی در رابطه با استفاده از این فناوری به صورت تجاری جدی است چرا که یک وب‌سایت جداگانه برای آن طراحی و راه اندازی کرده است.

فناوری تشخیص چهره لیزری از اواخر تابستان به تولید انبوه می رسد. با توجه به این موضوع انتظار می رود پرچمدارانی که در اواخر سال جاری میلادی معرفی می شوند، مجهز به این تکنولوژی باشند.

این فناوری به همراه سنسور اثر انگشت درون صفحه نمایش می تواند امنیت گوشی های هوشمند را افزایش دهد. این امکان وجود دارد که سونی نیز مانند اپل سنسور اثر انگشت را از گوشی های هوشمند خود حذف کرده و تنها آن ها را با فناوری تشخیص چهره لیزری روانه بازار کند.

ارسال نظر