اپل میزان تولید آیفون را 10 درصد کاهش می دهد

رسانه کلیک - کاهش فروش آیفون در بازارهای جهانی باعث شده شرکت سازنده آن، اپل تصمیم بگیرد تولیدش را 10 درصد کاهش دهد.

اپل میزان تولید آیفون را 10 درصد کاهش می دهد

اپل دوران سختی را در بازارهای جهانی سپری می کند. پس از انتشار گزارش مالی این کمپانی کوپرتینویی و اعلام درآمد پایین تر از انتظار آن، خبر کاهش تولید آیفون در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

اپل قصد داشت در سه ماهه اولیه 2019 تعداد 48 میلیون آیفون را به فروش برساند. این کمپانی میزان تولید آیفون را به 43 میلیون کاهش داد و حال به نظر می رسد میزان تولید گوشی های هوشمند آن با کاهشی 10 درصدی، به 40 میلیون دستگاه می رسد.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Nikkei Asian Review به اینترنت راه پیدا کرده، اپل از تامین کنندگان قطعات گوشی های خود خواسته میزان تولید آیفون ها را در سه ماهه اول 2019 کاهش دهند.

این درخواست قبل از تاریخ 2 ژانویه به تامین کنندگان ارسال شده است. با توجه به این موضوع، اپل در گذشته از این موضوع اطلاع داشته که فروش آیفون ها کاهش پیدا می کند.

آیفون ایکس اس مکس

این کاهش تولید مربوط به گوشی های آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR نیز می شود. این محصولات سال گذشته میلادی معرفی شدند.

در حالت کلی، تولید آیفون ها در مقایسه با سال گذشته کاهشی 20 درصدی را تجربه می کند. اپل در سه ماهه اول 2018 موفق به فروش 52.2 میلیون گوشی هوشمند شده بود.

علت این کاهش فروش می تواند مربوط به افزایش قیمت گوشی های تولیدی این برند باشد. گوشی آیفون XS مکس با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد به گونه ای که در مقایسه با بیشتر پرچمداران موجود در بازار قیمت بالاتری دارد.

آیفون XR فروش مناسبی را در مقایسه با دیگر برادران خود در بازار تجربه می کند. این محصول که ارزان ترین پرچمدار سال 2018 اپل محسوب می شود، به نمایشگر LCD، دوربین اصلی تکی و چیپست اپل A12 بایونیک مجهز شده است.

ارسال نظر