گوشی های گیمینگ از گوگل مجوز مخصوصی دریافت می کنند

رسانه کلیک - گوگل در حال ایجاد یک مجوز مخصوص بازی برای گوشی های گیمینگ آینده است. این موضوع بدون شک شرکت های سازنده را با چالش های متعددی رو‌به‌رو می کند.

گوشی های گیمینگ از گوگل مجوز مخصوصی دریافت می کنند

با توجه به مطالب منتشر شده در وب سایت XDA، کمپانی گوگل در حال فعالیت روی سرویسی است که کیفیت و قدرت گوشی های گیمینگ آینده را برای اجرای بازی های AAA، تضمین می کند.

با توجه به اجرای موفقیت آمیز بازی های متعدد و پر طرفداری مانند فورتنایت و کال آف دیوتی در پلتفرم های موبایل، شرکت گوگل تمرکز خود را به ارایه یک تجربه گیمینگ ناب معطوف ساخته است. دستگاه های کم هزینه بسیاری وجود دارند که قادر به اجرای مناسب و روان بازی برای کاربران نیستند و گوگل قرار است این وضعیت را تغییر دهد. به نظر می آید که با برنامه مجوز دستگاه گیمینگ گوگل، سازندگان گوشی های هوشمند با چالش جدیدی رو‌به‌رو می‌شوند.

با توجه به مطالب نوشته شده در XDA، کمپانی گوگل قصد دارد تا الزاماتی را برای شرکت های سازنده ای که با اندروید سروکار دارند، به وجود آورد. طبق منابع نزدیک به این وب سایت، دستگاه هایی که قادر به برآورد این الزامات نباشند، نمی توانند سرویس های موبایل گوگل (GMS) را نصب کنند. به نظر می رسد که گوگل گزارشی را تهیه کرده و در آن به الزامات مختلفی برای اخذ مجوز دستگاه گیمینگ و امکان استفاده از سرویس های GMS اشاره کرده است.

این سند مشابه با سند تعریف سازگاری اندروید (CDD) بوده ولی بر خلاف آن، به طور عمومی منتشر نشده است. دستگاه های آینده باید به حدی بهینه باشند که توسعه دهنده در حین ساخت بازی، با هیچ مشکلی از جمله افزایش غیرمعمول دما، خرابی هسته های CPU یا هرگونه رفتار غیر عادی از سیستم مواجه نشود.

به طور خلاصه، سند مربوط به مجوز دستگاه گیمینگ به جزییات متعددی در خصوص عملکرد مورد انتظار از OEMها و ODMها در ساخت گوشی ها، لزوم کارایی بالای تراشه های گرافیکی، پشتیبانی از بروزترین و جدیدترین نسخه اندروید و حافظه ذخیره سازی مناسب در دستگاه ها می پردازد. غیر از گوشی های هوشمند گیمینگ محبوب در بین کاربران اندرویدی مثل گوشی آر او جی فون ایسوس و یا گوشی Razer موتورولا، تاکنون هیچ گوشی دیگری در بازار نتوانسته مجوز دستگاه گیمینگ را کسب کند.

ارسال نظر