هزینه تولید آیفون 11 پرو مکس چقدر است؟

رسانه کلیک - آیفون 11 پرو مکس با قیمت بسیار بالایی در بازار به فروش می رسد. به تازگی هزینه تولید این گوشی هوشمند منتشر شده که در ادامه آن را مرور می کنیم.

هزینه تولید آیفون 11 پرو مکس چقدر است؟

گوشی های سری آیفون 11 اپل به تازگی وارد بازار شده اند و با قیمت بالایی به فروش می رسند به گونه ای که قیمت آیفون 11 پرو مکس با 512 گیگابایت حافظه داخلی برابر با 1449 دلار است. مهم ترین سوال برای کاربران می تواند این باشد که آیفون های اپل با چه هزینه ای به تولید می رسند؟

به تازگی iFixit گوشی آیفون 11 پرو مکس را کالبدشکافی کرده که باعث شده هزینه قیمت قطعات آن مشخص شود. صفحه نمایش 6.5 اینچی این گوشی هوشمند قیمتی برابر با 66.50 دلار دارد که اپل برای تعویض آن در صورت شکستن، هزینه بالاتری از کاربر طلب می کند. باتری این پرچمدار اپل توسط شرکت سامسونگ تولید شده که قیمتی برابر با 10.5 دلار دارد.

یکی از تفاوت های پرچمداران امسال اپل با سال گذشته، دوربین اصلی و سه سنسور مورد استفاده در این محصولات است. دوربین اصلی سه گانه این دو گوشی هوشمند هزینه ای برابر با 73.5 دلار برای اپل در پی داشته است. به سراغ برد این دستگاه می رویم. قیمت برد همراه با پردازنده، مودم و رم برابر با 159 دلار است. با توجه به هزینه اتصال این قطعات روی برد، قیمت کلی آن نزدیک به 181 دلار می شود.

در مجموع هزینه تولید آیفون 11 پرو مکس برابر با 490.5 دلار است که البته قطعات موردنیاز با قیمت کمتری در اختیار اپل قرار می گیرند. در حالی که هزینه تولید این گوشی هوشمند حداقل 500 دلار با قیمت فروش آن اختلاف دارد، باید به هزینه های دیگر نیز توجه کرد.

اپل در زمینه بازاریابی عملکرد بسیار موفقی دارد که باید هزینه این بخش را نیز باید به تولید اضافه کرد. علاوه بر این بخش، باید بخش تحقیق و توسعه را نیز درنظر گرفت و در نهایت هزینه خط تولید و کارگران نیز باید به هزینه ساخت یک دستگاه اضافه شود.

ارسال نظر