امنیت سنسور اثر انگشت پرچمداران 2019 سامسونگ بهبود پیدا می کند

رسانه کلیک - شرکت سامسونگ امنیت اثر انگشت را در گوشی های پرچمدار 2019 بهبود می بخشد. پچ اصلاحی احتمالا در هفته آینده منتشر می شود.

امنیت سنسور اثر انگشت پرچمداران 2019 سامسونگ بهبود پیدا می کند

در اوایل این هفته، خبری درباره مشکل سنسور اثر انگشت اولتراسونیک در گوشی های سری 10 گلکسی سامسونگ منتشر شد. ظاهرا گوشی های مجهز به محافظ صفحه نمایشگر جانبی خاصی می توانند به طور بالقوه، اثر انگشت های تعریف نشده برای دستگاه را مورد پذیرش قرار دهند. بدیهی است که این موضوع امنیت دسترسی به داده های گوشی را به خطر می اندازد. خبر خوش این است که اصلاح این مشکل در بروزرسانی بعدی سامسونگ به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

سامسونگ می گوید که پچ اصلاحی در راه است و به احتمال زیاد در هفته آینده منتشر می شود. در این حین، به کاربران گوشی های گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس و همینطور گوشی های گلکسی اس 10، S10 پلاس و S10 5G توصیه می شود تا هرگونه محافظ صفحه سیلیکونی را از دستگاه خود برداشته، اثر انگشت های فعلی ثبت شده در گوشی را پاک کرده و مجددا اثر انگشت های جدید را اسکن کنند.

سامسونگ همچنین توصیه کرده که دارندگان گوشی های S10 و نوت 10 تا قبل از دریافت پچ نرم افزاری، از هیچ گونه محافظ صفحه ای استفاده نکنند. البته در صورت عدم تمایل به برداشت محافظ صفحه، می توان قفل اثرانگشت را تا عرضه پچ اصلاحی غیر فعال کرده و حالت قفل را به PIN یا Passcode تغییر داد.

در حقیقت فعال کردن قفل PIN یا Passcode چندان ایده بدی به نظر نمی آید. این اشکال بارها برای سنسور اولتراسونیک گوشی های S10 اتفاق افتاده است. در ماه آوریل، فردی توانست با استفاده از یک کپی پرینت شده سه بعدی از اثر انگشت خود، بازرسی بیومتریک گوشی را فریب داده و قفل صفحه را باز کند. به هر حال انتخاب روش اعتبارسنجی بر عهده کاربر است. منتظر دریافت بروزرسانی آینده سامسونگ باشید.

ارسال نظر