احتمال عرضه هواوی P40 پرو با سیستم عامل اندروید 10 و هارمونی

رسانه کلیک -  در صورت تمدید تحریم های آمریکا علیه هواوی، این شرکت گوشی هواوی P40 پرو را با دو سیستم عامل اندروید 10 و Harmony OS در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.

احتمال عرضه هواوی P40 پرو با سیستم عامل اندروید 10 و هارمونی

شرکت هواوی در ماه گذشته گوشی های میت 30 و میت 30 پرو را روانه بازار کرد. این محصولات گرچه از سیستم عامل اندروید 10 بهره می برند، اما قابلیت پشتیبانی از سرویس های گوگل را ندارند. این شرایط ممکن است تا چند هفته دیگر تغییر پیدا کند؛ با این حال شرکت هواوی صرفا جهت محکم کاری، راهکار دیگری را برای پرچمداران بعدی خود در نظر گرفته است.

یکی از افشاگران اینترنتی اعلام کرده که هواوی در صورت برطرف نشدن تحریم ها تا سال 2020، سری P40 را با هر دو سیستم عامل اندروید 10 و هارمونی به بازار می فرستد. این یعنی خریداران هواوی P40 و P40 پرو نیز قادر به استفاده از سرویس های گوگل نخواهند بود و باید از اپ استور و سرویس هارمونی بهره بگیرند. بدین ترتیب افراد غیر چینی نیز می توانند با سیستم عامل اختصاصی هواوی آشنایی بهتری پیدا کنند.

هواوی P40 پرو

شرکت هواوی قبلا اعلام کرده بود که Harmony OS هنوز آماده عرضه روی گوشی های هوشمند نیست. از طرفی این سیستم عامل تا دو سال آینده توانایی رقابت با iOS را نخواهد داشت. با این حال هواوی از هیچ تلاشی برای ارتقا و بهبود هارمونی دریغ نمی کند. این شرکت قصد دارد تا همزمان با عرضه هواوی P40 پرو، سیستم عامل خود را نیز توسعه بخشد.

گوشی هواوی P40 و هواوی P40 پرو در مارس 2020 و ابتدا در کشورهای اروپایی روانه بازار می شوند. اگر تحریم های آمریکا تا آن زمان برداشته شده باشد، هواوی تنها از سیستم عامل اندروید 10 با رابط کاربری EMUI 10 در سری P40 استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب خریداران قادر خواهند بود تا از سرویس های مختلف گوگل همچون پلی استور نیز بهره مند شوند.

ارسال نظر