پتنت جدید سامسونگ به یک گوشی عجیب اشاره می کند!

رسانه کلیک - پتنت جدید سامسونگ شامل یک طراحی جدید برای نمایشگر است که به احتمال زیاد در گوشی گلکسی S11 پلاس به کار گرفته می شود.

پتنت جدید سامسونگ به یک گوشی عجیب اشاره می کند!

شرکت سامسونگ در ماه آوریل، پتنتی را به ثبت رسانده که با توجه به آن، می توان از یکی از ویژگی های گوشی های گلکسی S11 پلاس باخبر شد. پتنت جدید سامسونگ یک گوشی با نمایشگر کشویی و جمع شدنی را نشان می دهد که فاقد حاشیه بالایی است. این محصول تقریبا یک گوشی تمام صفحه به نظر می رسد؛ البته در قسمت پایین آن، یک نوار فلزی باریک جهت جمع کردن نمایشگر به سمت بالا و پایین وجود دارد.

کشیدن نمایشگر در جهت پایین باعث افزایش کلی اندازه صفحه می شود. با کشیدن نمایشگر به سمت بالا، اندازه صفحه نیز کاهش می یابد. یک نمایشگر ثانویه کوچک در پنل پشتی جاسازی شده که در حالت عادی، از بخش نمایشگر جمع شدنی استفاده می کند. بدیهی است که نمایشگر ثانویه اندازه کوچکتری نسبت به نمایشگر اصلی دارد. با کشیدن صفحه نمایش به سمت بالا، می توان به راحتی به تماس های ورودی پاسخ داد.
بخش دیگری از پتنت جدید سامسونگ به دوربین واقع در زیر نمایشگر اشاره می کند که در هنگام تغییر اندازه صفحه، می چرخد. ناگفته نماند که دوربین سلفی در نیمه پایینی دستگاه جای گرفته است. در پنل پشتی گوشی، سنسور دوربین وجود دارد که حتی در صورت جمع بودن گوشی نیز قادر به ثبت تصاویر است. پتنت ثبت شده سامسونگ، نسخه دوربین دوگانه این مدل را نیز پوشش می دهد.

گوشی هواوی P40 که در سه ماهه اول سال آینده وارد بازار می شود، احتمالا دارای دوربین سلفی واقع در زیر نمایشگر است. به علاوه، گوشی های متعلق به اوپو و شیائومی نیز دارای فناوری مشابهی هستند. علت اصلی تغییر مکان دوربین سلفی از حاشیه بالای گوشی، افزایش نرخ صفحه نمایش به بدنه است، آن هم بدون اینکه نیازی به دوربین پاپ-آپ، طراحی پانچ هول یا بریدگی بالای صفحه باشد.

با تمام این تفاسیر، به نظر می رسد که کاربرد نمایشگر جمع شدنی در پتنت جدید سامسونگ به این زودی امکان پذیر نخواهد بود. با این حال اخبار منتشر شده از LetsGo Digital نشان می دهد که گوشی گلکسی S11 پلاس احتمالا دارای نمایشگر کشیده ای است که از صفحه کشویی و جمع شدنی بهره می گیرد. از طرف دیگر، دوربین واقع در زیر نمایشگر نیز از آوریل سال آینده و در گوشی های انعطاف پذیر نسل دوم به کار خواهند رفت.

ارسال نظر