آغاز تولید آیفون XR در کشور هند

رسانه کلیک - تولید آیفون XR در کشور هند آغاز شد. این گوشی هوشمند در کشور هند به فروش می رسد و احتمال صادرات آن به بازار ایالات متحده آمریکا نیز وجود دارد.

آغاز تولید آیفون XR در کشور هند

اپل فروش گوشی آیفون XR تولید شده در کشور هند را آغاز کرد. این اسمارت فون در کارخانه فاکسکان در Chennai به تولید می رسد. در گذشته به آغاز تولید این دستگاه در ماه اوت سال جاری میلادی اشاره شده بود؛ با این حال به تازگی وارد خط تولید شده است. آیفون XR سال گذشته با قیمت 77 هزار روپیه در کشور هند به فروش می رسید و حال قیمت آن به 50 هزار روپیه کاهش پیدا کرده است، البته آمازون برای مدت محدودی آن را با قیمت 45 هزار روپیه به فروش می رساند.

گفته می شود فاکسکان خود را برای شروع تولید آیفون XS در این کارخانه آماده می کند. در صورتی که این موضوع به حقیقت بپیوندد، اپل می تواند بدون پرداخت مالیات، گوشی های خود را در کشور هند به فروش برساند. علاوه بر این موضوع، این شرکت قادر خواهد بود آیفون ایکس آر تولید شده در کشور هند را به ایالات متحده آمریکا نیز صادر کند و دیگر نگران تعرفه های اعمال شده از سوی دولت نباشد. در حالی که این گوشی هوشمند در بازار آمریکا به فروش می رسد، فروش گوشی های سری آیفون ایکس اس در این کشور متوقف شده است.

تولید آیفون XR در هند

در گذشته شرکت وینسترون در شهر بنگلور برخی از آیفون های قدیمی اپل مانند آیفون 6S، آیفون SE و آیفون 7 را به تولید رسانده بود. در حال حاضر تولید و فروش این محصولات متوقف شده است. اپل امسال از گوشی های سری آیفون 11 رونمایی کرد ( قیمت گوشی آیفون 11 در ایران چقدر خواهد بود؟ ). این احتمال وجود دارد که در آینده شاهد تولید این گوشی های هوشمند در کشور هند باشیم.

ارسال نظر