گلکسی S8 و گلکسی نوت 8 بروزرسانی اندروید 10 را دریافت نمی کنند

رسانه کلیک - طبق گزارش های منتشر شده در رسانه های مختلف، پرچمداران سال 2017 سامسونگ یعنی گلکسی S8 ،S8 پلاس و نوت 8 آپدیت اندروید 10 را دریافت نمی کنند.

گلکسی S8 و گلکسی نوت 8 بروزرسانی اندروید 10 را دریافت نمی کنند

شرکت سامسونگ به طور پیاپی در حال ارائه بروزرسانی های اندروید 10 در کشورهای مختلف همچون چین، هندوستان و فیلیپین است. اما ظاهرا چند مورد از پرطرفدارترین پرچمداران سال 2017، یعنی گوشی های گلکسی S8، گلکسی S8 پلاس و نوت 8 بروزرسانی های جدید را دریافت نخواهند کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، سری گلکسی S8 در مارس 2017 و همراه با سیستم عامل اندروید نوقا به بازار عرضه شدند. گوشی گلکسی نوت 8 نیز حدودا چهار ماه بعد (اوت 2017) و با همان سیستم عامل، به طور رسمی در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. اخبار منتشر شده در آن زمان حاکی از آن بودند که این محصولات در آینده، دو مورد از بروزرسانی های عمده اندروید را دریافت خواهند کرد و شرکت کره ای سامسونگ، امکان نصب دو سیستم عامل اندروید 8 اوریو و اندروید 9 پای را نیز برای این دستگاه ها فراهم کرد. حال خبر رسیده که گوشی های مذکور دیگر قادر به دریافت بروزرسانی های جدید نیستند.

آپدیت اندروید 10 گلکسی S8 و گلکسی نوت 8

طبق زمان بندی کمپانی سامسونگ، در سال جدید بیش از 40 تبلت و گوشی گلکسی به سیستم عامل اندروید 10 مجهز می شوند. این شرکت در گذشته قابلیت برخورداری از بروزرسانی های جدید را ابتدا برای گوشی های پرچمدار و سپس برای محصولات میان رده فراهم می آورد. با این حال گفته شده که در سه ماهه اول سال 2020، اغلب دستگاه ها به طور همزمان Android 10 را دریافت خواهند کرد.

در پایان باید بگوییم که پرچمداران جدید سامسونگ یعنی سری S11، به طور پیش فرض قابلیت بهره مندی از سیستم عامل جدید را دارند. البته گوشی های گلکسی S10 لایت، گلکسی نوت 10 لایت، گلکسی A51 و گلکسی A71 نیز از جمله محصولاتی هستند که در سال آینده با اندروید 10 وارد بازار می شوند.

ارسال نظر