عملکرد فوق العاده دوربین گلکسی S11 پلاس در شرایط نوری ضعیف

رسانه کلیک - گلکسی S11 پلاس سامسونگ دارای ماژول دوربین بسیار بزرگی بوده و می تواند تصاویر فوق العاده ای را در شرایط نوری ضعیف ثبت کند.

عملکرد فوق العاده دوربین گلکسی S11 پلاس در شرایط نوری ضعیف

تاکنون شایعات متعددی پیرامون گوشی گلکسی S11 پلاس سامسونگ و دوربین 108 مگاپیکسلی آن منتشر شده است. البته باید گفت که تعداد پیکسل های بالا، لزوما به معنی کیفیت بالاتر تصاویر نیست. اندازه کوچک سنسورها موجب می شود تا نور کافی به هر سلول نرسد، میزان نویز افزایش پیدا کند و حساسیت نسبت به نور کم به وجود آید.

با این حال افشاگر محصولات سامسونگ یعنی Ice_Universe نشان داده که این کمپانی کره ای، چاره ای برای این مشکلات پیدا کرده و توانسته تصاویر فوق العاده ای را حتی با وجود نور کم، به دست آورد.

از توییت منتشر شده توسط Ice_universe می توان چنین برداشت کرد که هر سلول روی سنسور دوربین CCD، به 8 سلول دیگر متصل می شوند. سپس این 9 پیکسل با یکدیگر ترکیب شده و یک سلول بسیار بزرگ 2.4 میکرومتری به وجود می آید که ماحصل آن، یک دوربین 12 مگاپیکسلی با حساسیت بالا نسبت به نور و قابلیت حذف نویز است.

سامسونگ گلکسی S11 پلاس

این استراتژی معمولا در دوربین های بسیار با کیفیت به کار می رود، اما تنها تعدادی کمی از آن ها از تعداد سلول های یکسان با سنسور 108 مگاپیکسلی گلکسی S11 پلاس سامسونگ برخوردار هستند. علاوه بر این ترفند نرم افزاری، ظاهرا گوشی جدید سامسونگ از یک سنسور سفارشی مخصوص 1.3/1 اینچی بسیار بزرگ بهره می برد که هم اندازه با سنسور ایزوسل برایت HMX بوده، اما کیفیت بالاتر و البته قیمت بیشتری نسبت به آن دارد.

ظاهرا سنسور سفارشی جدید سامسونگ برای گوشی گلکسی S11 پلاس عملکرد بهتری نسبت به سنسور HMX فعلی داشته و تصاویر باکیفیت تری را به وجود خواهد آورد. گفته می شود که این سنسور سفارشی، قادر به ضبط ویدیو با کیفیت فوق العاده است.

ماژول دوربین در گلکسی S11 پلاس متفاوت با دو مدل S11 و S11e خواهد بود. به نظر می رسد که محصول جدید سامسونگ دارای یک ماژول دوربین بسیار بزرگ است که به کارایی بسیار بالای دوربین اشاره می کند. گلکسی S11 پلاس قرار است در 18 فوریه سال 2020 در سانفرانسیسکو معرفی شود.

ارسال نظر