هواوی تا پایان سال 2019 بیش از 230 میلیون گوشی هوشمند به فروش می رساند

رسانه کلیک - طبق آخرین برآوردهای انجام شده، انتظار می رود که شرکت چینی هواوی تا قبل از شروع سال میلادی جدید بیش از 230 میلیون گوشی هوشمند را به دست خریداران برساند.

هواوی تا پایان سال 2019 بیش از 230 میلیون گوشی هوشمند به فروش می رساند

اگر به خاطر داشته باشید هواوی چند ماه پیش اظهار داشت که طبق محاسبات انجام شده، تعداد گوشی های فروخته شده شرکت در سال 2019 از مرز 270 میلیون عبور خواهد کرد. با اینکه در ابتدا همه چیز مطابق با برنامه پیش می رفت، اما هواوی در سه ماهه چهارم سال با افت فروش محصولات خود مواجه شد.

طبق گزارش های منتشر شده در Sina Technology، مدیر عامل کمپانی هواوی یعنی ریچارد یو، طی یک نشست داخلی اعلام کرده که شمار گوشی های فروخته شده تا پایان سال به مرز 230 میلیون خواهد رسید. این بدان معناست که شرکت چینی انتظارات خود را به شدت پایین آورده و امیدی هم به افزایش میزان فروش در ایام تعطیلات ندارد.

هواوی تا اواخر ماه اکتبر موفق شده بود 200 میلیون گوشی هوشمند را به دست خریداران برساند. در آن زمان تعداد گوشی های فروخته شده در هفته، به طور متوسط حدود 5 میلیون دستگاه بود و انتظار می رفت که این رقم در هفته های آینده به 7 میلیون افزایش یابد. اما متاسانه این اتفاق نیفتاد و میزان فروش هفتگی اسمارت فون ها به 3 میلیون دستگاه کاهش پیدا کرد.

گوشی هوشمند

بدون شک یکی از عواملی که سبب افت فروش محصولات هواوی شده، اعمال تحریم های آمریکا علیه این شرکت است. هواوی دیگر نمی تواند از سرویس های کاربردی گوگل در اسمارت فون های خود استفاده کند و این موضوع میل به خرید را در هواداران کاهش داده است. با این وجود کمپانی چینی آینده روشنی را پیش روی خود می بیند و امید دارد که شرایط به حالت عادی باز می گردند.

در پایان باید خاطرنشان کنیم که هواوی در سال 2017 و 2018 به ترتیب توانست 153 و 206 میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند. چنانچه می بینید این رقم در سال جاری به مراتب بیشتر بوده است. بنابراین می توان گفت که با وجود همه ممانعت ها و تحریم های اعمال شده، سال 2019 چندان هم برای هواوی بدشگون نبوده است.

ارسال نظر