دوربین نوکیا 7.2 توسط DxOMark بررسی شد؛ عملکرد مشابه با نوکیا 9 پیور ویو

رسانه کلیک - دوربین نوکیا 7.2 به تازگی توسط DxOMark مورد ارزیابی قرار گرفته است. دوربین این گوشی توانسته به امتیاز یکسان با دوربین نوکیا 9 PureView دست پیدا کند.

دوربین نوکیا 7.2 توسط DxOMark بررسی شد؛ عملکرد مشابه با نوکیا 9 پیور ویو

وب‌سایت DxOMark به تازگی امتیاز دوربین اصلی گوشی نوکیا 7.2 را اعلام کرده است. با توجه به نتایج به دست آمده، امتیاز این گوشی هوشمند برابر با 85 بوده که با امتیاز دوربین نوکیا 9 پیور ویو برابری می کند. نوکیا 9 PureView نخستین گوشی هوشمند در دنیا با سیستم دوربین پنج گانه به شمار می رود.

گوشی نوکیا 7.2 از دوربین سه گانه در پنل پشتی خود بهره می برد. سیستم دوربین شامل سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی، لنز اولترا واید 8 مگاپیکسلی و سنسور تشخیص عمق 5 مگاپیکسلی می شود. این گوشی هوشمند در بخش عکس‌برداری و فیلم‌برداری به ترتیب به امتیازهای 90 و 75 دست پیدا کرده است.

دوربین نوکیا 7.2

طبق گزارش DxOMark، نوکیا 7.2 از عملکرد پایه بسیار خوبی برای عکس‌برداری برخودار است. نمایش خوب، دامنه گسترده پویا و رنگ های رضایت بخش، از جمله مزایای این دستگاه به شمار می آیند. البته قابلیت فوکوس خودکار چندان پایدار نبوده و میزان نویز بالاست. مصنوعات روح مانند هم علیرغم تمام بهبودها در تصاویر دیده می شوند.

از لحاظ فیلم برداری، قابلیت ضد لرزش، نمایش دقیق هدف و نویز کم، جزو مهم ترین ویژگی های دوربین نوکیا 7.2 به شمار می آیند. مجددا قابلیت فوکوس خودکار عملکرد ضعیفی از خود نشان داده و اغلب مصنوعات روح شکل ظاهر می شوند.

دوربین نوکیا 7.2

عملکرد مشابه دوربین نوکیا 7.2 مشابه با نوکیا 9 PureView

امتیاز گوشی جدید نوکیا مشابه با نسخه 9 PureView است. گوشی نوکیا 9 PureView نخستین گوشی مجهز به سیستم دوربین پنج گانه در دنیا با اپتیک ZEISS محسوب می شود که می توان آن را هم ردیف با نسل بعدی فناوری تصویربرداری رایانشی در نظر گرفت. هر تصویری که به وسیله این دوربین گرفته می شود، از کیفیت HDR برخوردار است. هر پنج دوربین در این دستگاه به صورت همزمان عمل می کنند. بدین ترتیب، کیفیت بالای تصویر نهایی تضمین می شود. به علاوه، میزان نور مورد استفاده در این سیستم، ده برابر بیشتر از سنسور منفرد است.

ارسال نظر