هند تبدیل به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان شد

رسانه کلیک - هند با شکست ایالات متحده آمریکا، تبدیل به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان شد. در مقام اول کشور چین قرار گرفته است.

هند تبدیل به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان شد

چندین سال پیش چین تبدیل به بزرگترین بازار گوشی های هوشمند شد که البته برای دستیابی به این هدف، آمریکا را شکست داد. در حالی که برای چندین سال ایالات متحده آمریکا به عنوان دومین بازار بزرگ اسمارت فون ها شناخته می شد، این موضوع سال گذشته میلادی تغییر کرد. بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی Counterpoint Research، در سال 2019 در کشور هند 158 میلیون گوشی هوشمند فروخته شده است.

شرکت های چینی در سال های اخیر رشد زیادی داشته اند که یکی از دلایل اصلی آن، قیمت مقرون به صرفه است. این موضوع باعث افزایش فروش گوشی های هوشمند در کشور هند شده است. 72 درصد از گوشی های فروخته شده در این کشور توسط یکی از شرکت های شیائومی، ویوو، ریلمی و اوپو به تولید رسیده است.

هند

در حالی که برندهای چینی فروش بالایی را در این کشور تجربه کرده اند، شرکت های دیگر نیز سهم مناسبی داشته اند. برای مثال اپل به علت کاهش قیمت آیفون XR و همچنین معرفی آیفون 11، فروش مناسبی را برای خود رقم زده است. سامسونگ، بزرگترین تولیدکننده گوشی های هوشمند نتوانسته فروش خود را در سال 2019 افزایش دهد، البته در حقیقت فروش این برند کره ای با کاهش 5 درصدی مواجه شده است.

شکست ایالات متحده آمریکا توسط کشور هند موضوع چندان عجیبی نیست، چرا که جمعیت این کشور بسیار بیشتر از آمریکا بوده و همچنین یکی از بازارهای نوظهور محسوب می شود. قدرت خرید مردم این کشور در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری قادر به خرید گوشی های هوشمند هستند. احتمالا شرکت های مختلف در سال های آینده گوشی های مخصوص بازار هند را تولید می کنند تا فروش خود را افزایش دهند.

ارسال نظر