آیفون انعطاف پذیر اپل دارای نمایشگر خود تعمیر است

رسانه کلیک - پتنت جدید شرکت اپل به یک آیفون مجهز به نمایشگر انعطاف پذیر اشاره می کند که از قابلیت خود تعمیری برخوردار بوده و یک پنل نمایشی یکپارچه و بزرگ را در اختیار کاربر قرار می دهد.

آیفون انعطاف پذیر اپل دارای نمایشگر خود تعمیر است

سامسونگ و هواوی دو برند معروف گوشی همراه هستند که تا کنون محصولات انعطاف پذیر خود را به بازار عرضه کرده اند. حال به نظر می رسد که اپل نیز به فهرست کمپانی های فعال در حوزه ساخت گوشی های انعطاف پذیر اضافه شده و قرار است گوشی آیفون انعطاف پذیر خود را به وجود آورد.

با توجه به گزارش اخیر AppleInsider در مورد پتنت جدید اپل، می توان گفت که آیفون انعطاف پذیر دارای یک نمایشگر خود تعمیر است که می تواند ساییدگی و پارگی های معمولی از جمله خراش ها و تو رفتگی ها را به طور خودکار تعمیر و ترمیم کند.

درخواست پتنت با عنوان Electronic Devices With Flexible Display Cover Layers (دستگاه های الکترونیکی با لایه های کاور نمایشگر انعطاف پذیر) بیانگر وجود متدهایی برای به حداقل رساندن آسیب و اقدامات متقابل در صورت بروز آن است. نام این پتنت در واقع به ترکیب نواحی سخت و انعطاف پذیر و کاربرد قابلیت تعمیر خودکار اشاره می کند. با این حال، کمپانی اپل هنوز به طور صریح توضیحی درباره عملکرد آن ارایه نکرده است. با فرض صحت گزارش های قبلی، آیفون جدید به نحوی طراحی شده که در صورت باز شدن، دو پنل نمایشگر مجزا به یک پنل بزرگ یکپارچه تبدیل می شوند.

البته احتمال می رود که ویژگی نمایشگر خود تعمیر در نسل اول آیفون های انعطاف پذیر وجود نداشته باشد، چرا که اپل قبلا محموله بزرگی از نمایشگرهای سامسونگ را جهت تولید اولیه گوشی های جدید خود سفارش داده است (حداقل برای یک سال).

شرکت کره ای سامسونگ برای سال ها، تامین کننده اصلی پنل های نمایشگر OLED برای محصولات اپل بوده است. نمایشگرهای سامسونگ حرف اول را در بازار نمایشگرهای انعطاف پذیر می زنند، و ظاهرا این کمپانی قرار است با افزایش ظرفیت محصولات خود به 10 میلیون واحد در یک سال، سلطه خود روی بازار را حفظ کند.

گزارش های مختلف حاکی از این هستند که محصولات آیفون انعطاف پذیر احتمالا در سال آینده به بازار عرضه خواهند شد. در ضمن، اپل قصد دارد تا مدل های iPhone12 مجهز به فناوری 5G خود را در هفته های آتی روانه بازار کند.

ارسال نظر