تلویزیون های 8K ال جی سال آینده روانه بازار می شود

رسانه کلیک - سال آینده میلادی باید منتظر عرضه تلویزیون های 8K ال جی باشیم. این محصولات نیمه اول سال 2019 در اختیار خریداران قرار می گیرد.

تلویزیون های 8K ال جی سال آینده روانه بازار می شود

قیمت تلویزیون های 4K در سال های اخیر کاهش پیدا کرده است. یکی از دلایل این کاهش قیمت می تواند مربوط به عرضه تلویزیون های 8K در آینده نه چندان دور باشد. با ورود این محصولات به بازار، تلویزیون های 4K تبدیل به یک استاندارد می شوند و به احتمال زیاد تولید محصولات مجهز به رزولوشن فول اچ دی کاهش پیدا می کند.

شرکت های ال جی و سامسونگ را می توان پیشرو در زمینه تولید تلویزیون های 8K دانست. به تازگی شرکت ال جی اطلاعاتی را در رابطه با تلویزیون های با رزولوشن 8K خود در اختیار رسانه ها قرار داده است.

تولید تلویزیون های 8K ال جی از سال آینده میلادی آغاز می شود ( ال جی از اولین نمایشگر 88 اینچی 8K جهان با تکنولوژی OLED رونمایی کرد ). بر اساس اعلام این شرکت کره ای، از نیمه اول سال آینده میلادی تلویزیون های OLED ال جی با رزولوشن 8K در اختیار خریداران قرار می گیرد.

به نظر می رسد در ماه ژوئن سال 2019 شاهد عرضه این محصولات به بازار باشیم. تولید تلویزیون های 8K برای سازندگان مشکلاتی را به همراه دارد، به همین علت برخی شرکت ها مانند سامسونگ موفق به عرضه تجاری آن ها نشده اند.

در حال حاضر محتوای 8K در بازار بسیار کم است. تا مرسوم شدن این رزولوشن و تولید محتوای متناسب با آن، باید چند سال صبر کنیم. تلویزیون های 8K ال جی قادر به بزرگنمایی تصویر تا رزولوشن مورد نظر هستند، البته کیفیت آن ها کاهش پیدا می کند.

کمپانی ال جی در رابطه با قیمت این محصولات اطلاعاتی را منتشر نکرده است. به احتمال زیاد تلویزیون های 8K در زمان ورود به بازار قیمت بسیار بالایی داشته باشند. تلویزیون های OLED با رزولوشن 8K احتمالا با قیمتی بالاتر از 10 هزار دلار به فروش می رسند.

ارسال نظر