نسل بعدی سرفیس پرو به پنل خورشیدی مجهز می شود؟

رسانه کلیک - پتنت جدیدی که اخیرا توسط مایکروسافت به ثبت رسیده، نشان می دهد این شرکت برای نسل آینده سرفیس پرو پنل خورشیدی در نظر گرفته است.

نسل بعدی سرفیس پرو به پنل خورشیدی مجهز می شود؟

استفاده از انرژی پاک برای راه اندازی وسایل الکترونیکی ایده بسیار خوبی به نظر می رسد. یکی از بزرگترین مزیت های این روش، کاهش وابستگی ما به انرژی های تجدید ناپذیر است. امروزه کشورهای بزرگ برای عمده مصارف اداری و خانگی از انرژی خورشیدی استفاده می کنند. اما با این حال تعداد وسایل الکترونیکی که از این انرژی بهره می برند هنوز انگشت شمار است. اینطور که به نظر می رسد شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته تا این روند را تغییر دهد.

طبق پتنتی که اخیرا توسط شرکت مایکروسافت به ثبت رسیده، نسل بعدی سرفیس پرو به پنل های خورشیدی مجهز می شود و برای راه اندازی آن دیگر نیازی به پریز برق نخواهد بود. ظاهرا مایکروسافت به دنبال راهی است تا این سلول ها را به نوعی در پایه نگه دارنده تبلت قرار دهد. بدین ترتیب کاربر برای شارژ وسیله خود دیگر نیازی به شارژرهای سیمی متعارف ندارد.

دلیل نصب صفحات خورشیدی روی پایه نگه دارنده آن است که کاربر می تواند به سادگی و تنها با تنظیم دستی پایه، زاویه مناسب برای دریافت حداکثر نور خورشید را پیدا کند. هرچند که با این کار زاویه دید کاربر به هم می خورد. ناگفته نماند که تصویر منتشر شده تنها یک پتنت ساده بوده و ممکن است مایکروسافت هیچ گاه نسبت به ساخت آن در دنیای واقعی اقدامی نکند.

بدیهی است که شارژ دستگاه با انرژی خورشیدی بسیار آهسته تر از روش های معمولی صورت می گیرد. با این حال بهره مندی از صفحات خورشیدی در تبلت سرفیس پرو، طول عمر باتری را به طور کلی افزایش خواهد داد و باعث می شود دستگاه برای مدت بیشتری روشن بماند.

ارسال نظر