شهر باستانی و گمشده سرشار از طلا در قلب ایالات متحده آمریکا کشف شد!

رسانه کلیک - باستان شناسان معتقدند موفق به کشف شهر باستانی و گمشده ای به نام Etzanoa در قلب ایالات متحده شده اند که بیش از 400 سال پیش محل زندگی بیش از 20 هزار نفر بوده است.

شهر باستانی و گمشده سرشار از طلا در قلب ایالات متحده آمریکا کشف شد!

هنگامی که از شهرهای گمشده صحبت می شود ذهنمان به سمت شهرهای گمشده صحراهای مصر و مناطق کشف نشده آمازون هدایت می شود؛ در صورتی که این شهرها ممکن است در مکان هایی دور از ذهن نیز یافت شوند. برای مثال اگر به آرکانزاس سیتی در ایالت کانزاس سفر کنید شواهد و مدارکی از شهر باستانی و گمشده ای که به تازگی کشف شده خواهید یافت.

باستان شناسان معتقدند که موفق به کشف شهر باستانی و گمشده جدیدی به نام Etzanoa (به معنی سکونتگاه عظیم) در ایالت کانزاس شده اند. در قرن شانزدهم نیز کاشفان اسپانیایی به این سکونتگاه اشاره هایی کرده اند. گفته می شود این سکونتگاه عظیم به مدت صدها سال محل زندگی بیش از 20 هزار نفر بوده است.

طبق این واقعیت ها، شهر باستانی Etzanoa به لحاظ قدمت، دومین سکونتگاه قدیمی بومی در آمریکا محسوب می شود. قدیمی ترین شهر بومی آمریکایی شهر هرمی کاهوکیا واقع در ایالت ایلینوی است.

اولین شواهد و مدارکی که در آن ها به شهر باستانی Etzanoa اشاره شده، توسط فاتحان اسپانیایی که در جست و جوی طلا بودند به ثبت رسیده است.

گزارش های برگردانده شده از قرن شانزدهم داستانی از Juan de Oñate ، یکی از فاتحان اسپانیایی را نقل می کند که کاشف و حاکم نیو مکزیکو بوده است. وی از نیو مکزیکو به کانزاس جنوبی سفر کرد تا شهر گمشده و باستانی کویویرا را پیدا کند؛ این شهر یکی از هفت شهر طلای مشهور و افسانه ای است که هرگز یافت نشدند!

ساکنان Etzanoa از Juan de Oñate و همراهانش با گرمی و مهمان نوازی استقبال کردند. با این وجود اقدام به گروگان گیری اسپانیایی ها در این شهر منجر به متواری شدن ساکنان آن شد. در نهایت فاتحان اسپانیایی متوجه شدند که این محدوده سرشار از اشیای گران بها است، اما خطر حمله ساکنان بومی به آن ها هر لحظه در حال افزایش بود. سرانجام این افراد تصمیم به بازگشت به نیو مکزیکو گرفتند؛ اما Oñate و همراهانش مورد حمله هزاران جنگجو از قبیله Escanxaque قرار گرفتند. پس از کشته شدن بسیاری از آن ها، این افراد به نیو مکزیکو بازگشتند.

نزدیک به یک قرن بعد، کاشفان فرانسوی نیز به این محدوده سفر کردند اما هیچ چیزی پیدا نکردند. شهر به طور کامل ناپدید شده بود و فرانسوی ها هیچ مدرکی از وجود شهر Etzanoa و ساکنانش نیافتند.

طی سال ها ساکنان آرکانزاس کنونی با تعداد زیادی از مصنوعات باستانی مانند سرنیزه و اجسام سفالی مواجه می شدند؛ اما هیچ یک از آن ها از این واقعیت خبر نداشتند که زیر پایشان معدن طلا عظیم و باستانی وجود دارد! این ناآگاهی تا زمانی که پروفسور دونالد بلیکسلی (Donald Blakeslee)، انسان شناس و باستان شناس آمریکایی تصمیم به تحقیقات جزئی تر درباره این محدوده نگرفته بود، ادامه داشت.

با استناد به L.A Times ، بلیکسلی با استفاده از مدارک برگردانده شده ای که توسط فاتحان اسپانیایی (همراهان Juan de Oñate) که بیش از 400 سال پیش به این شهر سفر کرده بودند نوشته شده، به این نتیجه رسید که این مصنوعات باستانی باقی مانده هایی از بومی های آمریکایی هستند که ساکن شهر باستانی Etzanoa بوده اند.

بلیکسلی طی مصاحبه ای با L.A Times گفت:

شواهد و توصیفات اسپانیایی ها به قدری شفاف و دقیق بود که با بررسی آن ها احساس می کردم من نیز 400 سال پیش آن جا بوده ام. بنابراین کنجکاو شدم به بررسی مطابقت باستان شناسی با توصیفات آن ها بپردازم و متوجه شدم تک تک جزئیات توصیف شده توسط اسپانیایی ها با این مکان مطابقت دارد!

با تکیه بر شواهد باستانی و نقشه های موجود که مانند سایر مصنوعات سال ها پیش کشف شده اند، تخمین زده شده که شهر باستانی و بومی آمریکایی Etzanoa در اصل محل زندگی جمعیت زیادی از آمریکایی - هندی های بومی بوده است. در واقع با استناد به سخنان بلیکسلی، Etzanoa احتمالا دومین سکونتگاه قدیمی و بزرگ ایالات متحده آمریکا محسوب می شود.

ارسال نظر