نکات مهم قبل از سفر که رعایت آن ها کاملا ضروری است!

رسانه کلیک - افراد هنگامی که سفری در پیش دارند با نزدیک تر شدن به موعد آن روز به روز دچار هیجان بیشتری می شوند؛ اما این هیجان ممکن است باعث فراموش شدن نکاتی شود که رعایت نکردن آن ها قبل از سفر می تواند باعث دردسرهای بزرگی در طول سفر و پس از آن شود. در این مطلب با نکات مهم قبل از سفر که رعایت آن ها کاملا ضروری است، آشنا می شوید.

نکات مهم قبل از سفر که رعایت آن ها کاملا ضروری است!

1- شرکت کارت اعتباری خود را در جریان قرار دهید

برای آن که از عملکرد درست کارت اعتباری خود در طول سفر مطمئن شوید، لازم است تا شرکت کارت اعتباری خود را در جریان برنامه سفرتان قرار دهید. یکی دیگر از نکات مهم قبل از سفر این است که از وجود پول کافی در کارت اعتباری خود اطمینان حاصل کنید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

2- از اپراتور تلفن همراهتان اطلاعات لازم را درباره سفرتان دریافت کنید

این نکته یکی از نکات مهم قبل از سفر است که رعایت آن به ویژه هنگام سفرهای خارجی بسیار ضروری محسوب می شود. هنگام سفرهای خارجی با اپراتور تلفن همراهتان تماسی حاصل کنید تا از ارزان ترین خدمات خارجی برقراری تماس، فرستادن پیامک و دسترسی به اینترنت مطلع شوید.

3- اپراتور سیستم ایمنی منزلتان را مطلع نمایید

اگر سفرتان قرار است دو هفته و یا بیشتر طول بکشد، بهتر است اداره پلیس محلی و یا اپراتور سیستم ایمنی منزلتان را در جریان سفرتان قرار دهید تا در صورت لزوم اقداماتی انجام دهند.

4- از تایید رزروهایتان مطمئن شوید

یکی از مهم ترین نکات قبل از سفر اطمینان حاصل کردن از تایید شدن رزروهایتان است. تمام رزروهایتان را شامل رزرو پرواز، هتل، کرایه ماشین، رستوران ها، جاذبه های گردشگری و سایر خدماتی که برای استفاده از آن ها برنامه ریزی کرده اید، دوباره چک کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

اگر به پرینتر دسترسی دارید بهتر است تاییدیه هایتان را پرینت کنید. اگر هم به پرینتر دسترسی ندارید شماره های تایید و شماره تلفن های خدمات مشتریان را یادداشت کرده و این کاغذ را در جایی مانند کیف پول یا کیف دستی قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد.

5- قبوضی را که موعد پرداخت آن ها در طول سفر است، زودتر پرداخت کنید

اگر می خواهید در طول سفر آرامش بیشتری داشته باشید و پس از برگشت از سفر نیز دچار مشکل نشوید، پیش پرداخت قبوض و هزینه هایی مانند اجاره یکی از نکات مهم قبل از سفر است که حتما باید آن را رعایت کنید.

6- آب و هوا را چک کنید

اگرچه این نکته ممکن است بدیهی به نظر برسد اما بدون تردید یکی از اصلی ترین نکات مهم قبل از سفر بوده و بسیاری از مسافران رعایت آن را فراموش می کنند. بهتر است قبل از سفر آب و هوای مقصدتان در طول سفر و آب و هوای محل زندگیتان در زمان بازگشت را بررسی کنید تا لباس های مناسبی را همراه خود ببرید.

7- غذاهای فاسد شدنی را بخورید یا دور بیاندازید

بازگشت از سفر و مواجه شدن با یخچالی پر از غذاهای فاسد شده بدون تردید منظره بسیار ناراحت کننده ای خواهد بود؛ بنابراین پیش از رفتن به سفر مطمئن شوید که غذاهای فاسد شدنی را از یخچال و خانه خارج کنید. علاوه بر این، ظرف ها را بشویید و زباله ها را نیز از خانه خارج کنید تا از تجمع حشرات در سینک و اطراف سطل زباله جلوگیری کرده باشید.

8- برنامه سفرتان را در اختیار یک دوست یا یکی از اعضای خانواده قرار دهید

قرار دادن برنامه سفر در اختیار یک دوست یا یکی از اعضای خانواده یکی از نکات مهم قبل از سفر است که می تواند در صورت بروز مشکل به شما کمک کند.

9- کیف پول خود را مرتب کنید

پیش از رفتن به سفر کیف پول خود را مرتب کرده و وسایل اضافی و غیر ضروری را از آن خارج کنید.

10- دریافت نامه های خود را به یکی از همسایه ها بسپارید

رعایت این نکته یکی از هوشمندانه ترین اقداماتی است که پیش از سفری نسبتا طولانی می توانید انجام دهید. پیش از آغاز سفر با یکی از همسایه هایتان هماهنگ کنید تا نامه هایتان را تا زمانی که برگردید به جای شما دریافت کند.

11- وسایل بیرون خانه را به داخل خانه ببرید

یکی از نکات مهم قبل از سفر این است که مطمئن شوید همه وسایل بیرون خانه (مانند صندلی های حیاط) را به داخل خانه آورده اید و یا برایشان حفاظی تعبیه کرده اید؛ به ویژه برای اجسام سبکی که دزدیدن آن ها راحت است.

ارسال نظر