کشف بزرگترین هرم زمین در شهری گمشده در چین!

رسانه کلیک - باستان شناسان طی اکتشافی عجیب و جالب موفق به کشف شهر گمشده ای در چین شدند که یکی از بزرگترین اهرام زمین را نیز در خود جای داده است.

کشف بزرگترین هرم زمین در شهری گمشده در چین!

طی اکتشافی مهیج، باستان شناسان موفق به کشف شهر گمشده ای با قدمت 4500 سال در چین شدند که یکی از بزرگترین اهرام کره زمین را نیز در خود جای داده است. این هرم حدود 70 متر ارتفاع داشته و اساس آن حدود 243 هزار متر مربع از سطح زمین را اشغال کرده است! (همچنین بخوانید: شهرهای گمشده جهان که احتمالا نامشان را هم نشنیده اید! )

به گفته متخصصان، این هرم توسط عناصری عجیب و غریب مانند نشانه های چشم مانند و یا صورت هایی نیمه انسان - نیمه حیوانی تزئین شده که به نظر می رسد طی مراسم های ویژه مذهبی که مخاطبان بسیاری نیز داشته اند، به این هرم اهدا شده باشند. این هرم در مرکز محدوده ای به نام Shimao بنا شده که اصالت و ریشه آن هنوز برای باستان شناسان یک راز محسوب می شود.

به نظر می رسد هر اکتشاف جدید سوالات بیشتری را درباره تمدنی که در Shimao حدود 4300 سال پیش جریان داشته برای باستان شناسان ایجاد می کند. این محدوده حتی از دیوار بزرگ چین نیز قدمت بیشتری دارد.

گفته می شود که این شهر گمشده حدود 400 هکتار از سطح زمین را به خود اختصاص داده بوده که این موضوع آن را به یکی از بزرگترین شهرهای گمشده در جهان بدل می کند. علاوه بر این، هرم واقع در این شهر گمشده نیز یکی از بزرگترین اهرام کره زمین محسوب می شود. با این وجود، این هرم برخلاف اهرام مکزیکی یا مصری به عنوان مقبره یا معبد کاربردی نداشته و در واقع یک دژ بسیار تکامل یافته بوده است.

این هرم دارای 11 تراس عظیم بوده و مانند سایر ساختمان های خشتی آن دوران مورد استفاده افراد برجسته، کشیشان، نظامیان و افراد ثروتمند بوده است. محققان در مطالعات خود به این نکته اشاره کرده اند که در بالاترین جایگاه این هرم، کاخ هایی اضافه شده به آن وجود داشته است.

باستان شناسان با استناد به شواهد و مدارک معتقدند که این هرم پله پله تنها مکانی برای سکونت حاکمان Shimao نبوده؛ بلکه جایگاهی برای نگهداری صنایع دستی این شهر نیز بوده است.

دیوارهای این هرم عظیم برای کشف اسرار این شهر گمشده کمک بسیاری به باستان شناسان کرده اند. برای مثال، محققان توضیح داده اند که این شهر گمشده و هرم آن توسط تعدادی دیوار سنگی دفاعی به همراه باروهای بلند مورد حفاظت قرار می گرفتند.

باستان شناسان علاوه بر کشف این شهر گمشده و هرم عظیم آن موفق به کشف تعدادی گودال مخصوص قربانیان انسانی نیز شده اند. آن ها در بیرونی ترین لایه های دیوارهای دفاعی شهر 6 گودال کشف کرده اند که با سر انسان ها پر شده بودند.

تجریه و تحلیل بقایای انسانی موجود در این گودال ها نشان می دهد که قربانیان آن ساکنان شهر گمشده دیگری به نام Zhukaigou بوده اند و طی توسعه Shimao به آن منتقل شده اند.

ارسال نظر