چرا سفر به مصر به تمام گردشگران توصیه می شود؟

رسانه کلیک - مصر یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین کشورهای جهان محسوب می شود. در این مطلب به بیان 5 دلیل برای سفر به مصر می پردازیم.

چرا سفر به مصر به تمام گردشگران توصیه می شود؟

مصر یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان بوده که دارای گنجینه های باستانی و تاریخی بی نظیر است. در سفر به مصر می توان از اهرام خیره کننده و مجسمه ابوالهول بازدید کرد و یا در طولانی ترین رودخانه جهان یعنی نیل به گشت و گذار با قایق پرداخت. گردشگران معتقدند که در سفر به مصر گویی صفحات کتاب های تاریخ پیش چشم آن ها مجسم می شود!

در ادامه همراه کلیک باشید تا با 5 دلیلی که باعث می شود سفر به مصر به یکی از جذاب ترین سفرهای عمرتان بدل شود، آشنا شوید.

بازدید از اهرام خیره کننده و تاثیر گذار

اولین و اصلی ترین دلیل سفر به مصر می تواند بازدید از اهرام خیره کننده آن باشد. این اهرام که جزو عجایب باستانی جهان نیز محسوب می شود، بدون تردید گردشگران بی شماری را به خود جذب می کند. این اهرام حدود 4500 سال پیش و به عنوان مقبره های سلطنتی فرعون های مصر بنا شده اند.

گشت و گذار در رود نیل

اکثر گردشگران در سفر به مصر با قایق های چوبی سنتی در رود نیل به گشت و گذار پرداخته و از آرامش این رودخانه لذت می برند. این قایق ها از شهر اقصر به شهر اسوان می روند و هنگام گشت و گذار با آن ها می توانید از تماشای مناظر و جاذبه های مصر لذت برده و همچنین در صورت تمایل در این رودخانه شنا کنید.

بازدید از معابد مصری

بازدید از معابد مصری یکی از اصلی ترین کارهایی است که در سفر به مصر نباید فراموش کنید. معابد مصری به دلایل بسیاری ساخته شده اند؛ از ایجاد مکانی برای سکونت خدایان گرفته تا انجام مراسم خاکسپاری افراد سلطنتی. این معابد بسیار زیبا نشان دهنده مهارت مصریان در ساخت آثاری خیره کننده است. یکی از این معابد، کرنک است که قدیمی ترین معبد جهان به شمار رفته و ساخت آن حدود 1500 سال طول کشیده است. معابد فیله نیز معابد زیبای دیگری هستند که در گذشته مکانی برای پرستش ایزیس ، یکی از خدایان مصر بودند.

شنا در دریا

دهب یکی از شهرهای ساحلی و زیبای مصر است که بهشت غواصان محسوب می شود. اگر به غواصی علاقه مند نیستید، می توانید از انجام ورزش های آبی لذت ببرید و یا اینکه در سواحل این شهر استراحت کنید.

امتحان کردن غذاهای مصری

امتحان کردن غذاهای جدید می تواند برای بسیاری از افراد یک دلیل اساسی برای سفر به کشورهای مختلف باشد. در همین راستا اگر شما هم از این دسته افراد هستید، باید سفر به مصر را در اولویت های خود قرار دهید. غذاهای سنتی مصری پر از ادویه و بسیار خوشمزه هستند. در سفر به مصر امتحان کردن غذاهای خیابانی بی نظیر آن را نیز به هیچ عنوان فراموش نکنید!

ارسال نظر