پایانه جدید فرودگاه سنگاپور تا سال ۲۰۳۰ راه اندازی می شود

رسانه کلیک – مقامات سنگاپور قصد دارند به منظور گسترش حمل و نقل هوایی، پایانه جدید فرودگاه سنگاپور را تا سال ۲۰۳۰ احداث کنند.

پایانه جدید فرودگاه سنگاپور تا سال ۲۰۳۰ راه اندازی می شود

کشور سنگاپور در حال حاضر بندرگاه و فرودگاه مناسبی را در اختیار دارد. اما از آنجایی که این کشور همواره در حال رشد و ترقی است، مقامات آن در پی احداث پایانه های آبی و هوایی بیشتری هستند.

سنگاپور پنجمین پایانه فرودگاه چانگی را تا سال ۲۰۳۰ احداث خواهد کرد. لام پین مین وزیر راه و ترابری سنگاپور، روز پنجشنبه (هفتم مارس) اعلام کرد که این فرودگاه طی چند سال آینده، به دومین فرودگاه شلوغ آسیا تبدیل خواهد شد.

Jewel، نام مرکز خریدی است که اواسط ماه آوریل، در فرودگاه چانگی افتتاح می شود. این مرکز امکانات متعددی را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته است. بلندترین آبشار سر پوشیده جهان نیز در این مکان قرار می گیرد.

سنگاپور با توسعه تجهیزات دریایی و هوایی خود قصد دارد تا بازرگانی و سفرهای برون مرزی را در میان مردم کشورهای شرق آسیا گسترش دهد. بنا به گزارش های انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، طی ۲۰ سال آینده میزان ترافیک هوایی در این منطقه دو برابر خواهد شد.

مسئولین چانگی در تلاش هستند تا برای جذب مسافر و همچنین اتوماسیون سیستم انبارداری، پایانه های کنونی فرودگاه را نیز بازسازی کنند. ناگفته نماند که شمار مسافرین این فرودگاه نسبت به سال گذشته، ۵٫۵ درصد افزایش یافته است.

جالب است بدانید که علاوه بر ساخت و راه اندازی پایانه جدید فرودگاه سنگاپور مقامات در صدد هستند تا یک بندرگاه جدید را نیز به بخش غربی جزیره اضافه کنند . همچنین قرار است تا سال ۲۰۲۰، سوخت موردنیاز کشتی های سنگاپور، تماما از طریق گاز طبیعی مایع تامین شود. بنابراین کلیه شرکت های کشتیرانی موظف هستند تا از قوانین سختگیرانه سازمان بین المللی دریانوری پیروی کرده و به منظور کاهش انتشار سولفور در فضا، از تجهیزات مناسب تر و سوخت پاکیزه تر استفاده کنند.

ارسال نظر