گوگل حساب 58 کاربر ایرانی را در یوتیوب، بلاگر و گوگل پلاس بست!

رسانه کلیک - شرکت گوگل اعلام کرد که مجموعا 52 حساب کاربری در شبکه های یوتیوب و گوگل پلاس و ۶ وبلاگ را به بهانه ارتباط با شبکه رادیو و تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران مسدود کرده است.

گوگل حساب 58 کاربر ایرانی را در یوتیوب، بلاگر و گوگل پلاس بست!

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ شرکت گوگل روز پنج شنبه اعلام کرد که ۳۹ کانال یوتیوب، ۶ وبلاگ و ۱۳ حساب کاربری در گوگل پلاس را به بهانه ارتباط آنها با شبکه رادیو و تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران مسدود کرده است.

شرکت گوگل همچنین اعلام کرد: «تحقیقات ما در این زمینه ادامه دارد و به اشتراک گذاری یافته های خود با نهادهای مجری قانون و سایر نهادهای مرتبط با دولت در آمریکا و هر جای دیگر دنیا ادامه خواهیم داد».

گفتنی است که روز سه شنبه، شرکت های فیس بوک و توییتر نیز مجموعا صدها حساب کاربری مرتبط با فعالیت های رسانه ای ایران را مسدود کردند ( فیس‌ بوک و توییتر حساب کاربران ایرانی را حذف کردند! ).

شرکت گوگل همچنین ادعا کرد که طی ماه های اخیر، حساب های برخی کاربران را که مورد حمایت دولت ایران بودند، شناسایی و مسدود کرده است.

شرکت فایر آی (Fire Eye) با سابقه فعالیت در حوزه امنیت سایبری که وظیفه ارائه اطلاعات به شرکت گوگل را برعهده دارد، اعلام کرد به «عملیات نفوذی» که ادعا می شود از جانب ایران سازماندهی شده و مخاطبان در آمریکا، انگلیس، آمریکای لاتین و خاورمیانه را هدف قرار می دهد، ظنین شده است.

ارسال نظر