شگرد جدید کلاهبرداری تلفنی با دایورت شماره روی صدا و سیما!

رسانه کلیک - شرکت مخابرات ایران نسبت به روش جدیدی از کلاهبرداری تلفنی از شهروندان از طریق دایورت شماره روی یکی از مراکز مخابراتی و یا صدا و سیما هشدار داد.

شگرد جدید کلاهبرداری تلفنی با دایورت شماره روی صدا و سیما!

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: اخیرا برخی کلاهبرداران با آگاه شدن شهروندان از شیوه‌ های کلاهبرداری کارت به کارت و تلفنی، شیوه های جدیدی را جهت اغفال مردم و کشاندن آنان به باجه‌ های خودپرداز بانک‌ ها پیاده می‌ کنند؛ به این نحو که شماره تماس‌ گیرنده با دایورت شدن روی شماره یکی از مراکز مخابراتی و یا صدا و سیما و یا مراکز دیگر، موجب جلب اعتماد شده و از این طریق کلاهبرداری کارت به کارت در مواردی اتفاق افتاده است.

با توجه به گزارش‌ های رسیده از برخی مناطق، در خصوص کلاهبرداری تلفنی از شهروندان از طریق دایورت شماره بر روی یکی از مراکز مخابراتی یا صدا و سیما، از تمام شهروندان درخواست می‌ شود با توجه به این مورد، اطلاعات حساب بانکی و کارت‌ های اعتباری خود را از طریق این تماس‌ ها در اختیار هیچ شخص یا ارگانی قرار ندهند.

بر اساس این گزارش و با پیگیری‌ های به‌ عمل‌ آمده، اکثریت این شماره‌ ها مربوط به شماره های تلفن همراه اعتباری است که به شماره تماس نهادهای عمومی دایورت شده و اعتماد مخاطب را به این وسیله جلب کرده است.

بنابراین از تمام شهروندان و مشتریان تمام اپراتورهای مخابراتی در سراسر کشور درخواست می‌ شود در صورت وقوع موارد مشابه از دادن اطلاعات شخصی و محرمانه مالی و حساب‌ های بانکی به این افراد خودداری کرده و همچنین به‌ منظور پیشگیری از تکرار موارد مشابه، مورد مذکور را به مراجع انتظامی ذی ربط، سامانه پاسخگویی ۲۰۲۰ و یا به حوزه بازرسی مخابرات اطلاع دهند.

شگردهای کلاهبرداران بانکی با استفاده از وسایل ارتباط‌ جمعی، اکثرا شناسایی و به عموم مردم آموزش داده ‌شده است و در این مورد نیز، تمام شهروندان، صرفا به‌ حساب دایورت شماره روی یکی از مراکز مخابراتی یا صدا و سیما و نهادهای عمومی دیگر نباید اطمینان کرده و اطلاعات شخصی و بانکی خود را در اختیار تماس گیرنده قرار دهند.

امکان دایورت شماره تلفن صرفا به‌ منظور تسهیل ارتباطات مخابراتی و تلفنی کاربران و مشتریان طراحی‌ شده و هرگونه سوء استفاده از این خدمت، پیگرد قضایی و قانونی به همراه دارد.

ارسال نظر