سرویس Xbox All Access معرفی شد؛ ایکس باکس وان را قسطی بخرید!

رسانه کلیک - پس از گمانه زنی های مختلف، سرانجام شرکت سرشناس و بزرگ مایکروسافت به صورت رسمی از سرویس Xbox All Access رونمایی کرد که به لطف این سرویس می توانید کنسول های ایکس باکس وان را به صورت اقساطی خریداری کنید!

سرویس Xbox All Access معرفی شد؛ ایکس باکس وان را قسطی بخرید!

چند روزی است که شایعه های زیاد و گوناگونی در خصوص سرویس جدید شرکت مایکروسافت تحت عنوان «ایکس باکس اُل اکسس» (Xbox All Access) در سراسر فضای مجازی به گوش می رسد. در همین رابطه، وب سایت معتبر و مشهور The Verge رسما اعلام کرد که در صورت عضویت در سرویس تازه ردموندی ها، وابسته به نوع اشتراک خود، یک کنسول ایکس باکس وان اس و یا ایکس باکس وان ایکس دریافت می کنید که این خبر همه بازیکنان و طرفداران کنسول های ایکس باکس را شوکه و متعجب کرد!

حال، در نهایت شرکت نامدار مایکروسافت نسبت به این شایعات واکنش نشان داد و به صورت رسمی به معرفی سرویس Xbox All Access پرداخت و جزئیات کاملی از آن نظیر هزینه اشتراک، محتویات سرویس و غیره را با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشت.

فقط و فقط با پرداخت ماهیانه 22 دلار، ضمن عضویت در سرویس های ایکس باکس لایو گلد و ایکس باکس گیم پس، صاحب یک کنسول ایکس باکس وان اس شوید!

بر اساس گفته های ردموندی ها، در جریان سرویس Xbox All Access علاقه مندان و بازیکنان می توانند با پرداخت هزینه اندک به صورت ماهیانه، در کنار عضویت دو ساله در سرویس های «ایکس باکس لایو گلد» (Xbox Live Gold) و «ایکس باکس گیم پس» (Xbox Game Pass)، صاحب یک کنسول ایکس باکس وان اس و یا ایکس باکس وان ایکس می شوند.

به طور دقیق تر، کاربرانی که قصد خرید کنسول ایکس باکس وان اس را دارند، با پرداخت ماهیانه به مبلغ 22 دلار و افرادی که به دنبال تهیه کنسول ایکس باکس وان ایکس هستند، با پرداخت ماهیانه به مبلغ 35 دلار می توانند در این سرویس ویژه و صدالبته محدود ردموندی ها عضو شوند.

نحوه عملکرد این سرویس به این گونه است که کاربران پس از پرداخت مبالغ یاد شده برای مدت بیست و چهار ماه، سرانجام صاحب یکی از کنسول های Xbox One X و یا Xbox One S شده و برای مدت دو سال نیز می توانند از امکانات و مزایای سرویس های ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد استفاده کنند.

در صورت تمایل به خرید کنسول ایکس باکس وان ایکس، مبلغ ماهیانه از 22 دلار به 35 دلار افزایش پیدا می کند.

با اینکه سیستم جدید کسب درآمد و فروش محصولات مایکروسافت شباهت زیادی به فروش اقساطی کنسول ها دارد، لیکن متاسفانه این شرکت در زمان عقد قرارداد دستگاه های ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس را در اختیار مشترکین خود قرار نمی دهد و این افراد پس از پرداخت کامل مبالغ 22 دلار و یا 35 دلار به مدت بیست و چهار ماه، کنسول مورد نظر و همچنین حق عضویت در سرویس های ذکر شده را دریافت می کنند.

از طرفی، در صورتی که در جریان این قرارداد قصد لغو این معامله و پیشنهاد را داشته باشید، هیچ نگرانی وجود ندارد و با پرداخت مابقی پول سخت افزار خریداری شده به صورت یکجا، می توانید کنسول خود را فورا تحویل بگیرید.

همچنین، به گفته مایکروسافت، هزینه در نظر گرفته شده برای ارائه یک کنسول ایکس باکس وان اس و یا ایکس باکس وان ایکس با همراه عضویت در سرویس های ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد به مراتب کمتر از هزینه جداگانه هر کدام از این این موارد است. به بیان دیگر، چنانچه ماهیانه مبالغ 22 دلار و یا 35 دلار را به مدت دو سال در نزد خود پس انداز کنید، در نهایت قادر به خرید یکی از این دو کنسول به همراه حق اشتراک در سرویس های مذکور نخواهید بود.

این سرویس پیشنهادی برای مدت محدودی در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.

فراموش نکنید که این پیشنهاد به صورت دائمی نیست و سرویس تازه ردموندی ها به نام Xbox All Access تنها برای مدت محدودی در دسترس است. از این رو، اگر به دنبال تهیه یکی از کنسول های ایکس باکس وان به همراه سرویس های جانبی آن هستید، هرگز این فرصت طلایی پیش آمده را از دست ندهید و هم اکنون قرارداد خود با مایکروسافت را امضا کنید.

ذکر این نکته مهم است که این پیشنهاد صرفا در کشور ایالات متحده آمریکا اعتبار دارد و شرکت مایکروسافت در حال حاضر هیچ برنامه ای برای خدمات دهی سرویس Xbox All Access در سایر نقاط جهان از جمله اروپا، خاورمیانه و آسیا ندارد. هرچند، درصورت استقبال بازیکنان و کاربران از این سرویس جدید ردموندی ها، ممکن است که «ایکس باکس اُل اکسس» به‌زودی در کشورهای دیگر نیز در دسترس قرار گیرد.

در وهله اول، شاید این اقدام شرکت مایکروسافت جالب و یک راه تازه برای افزایش فروش کنسول های ایکس باکس وان در ایالات متحده آمریکا به نظر برسد، اما سرویس Xbox All Access حاشیه های زیادی را برای این غول آمریکایی به دنبال داشته است؛ به طوری که طرفداران پر و پا قرص شرکت سونی و کنسول پلی استیشن 4 در همان لحظات اولیه معرفی این سرویس اشتراکی به تمسخر آن پرداختند.

این افراد معتقد هستند که با توجه به نزدیک شدن به پایان نسل هشتم کنسول های بازی، مایکروسافت با این اقدام به دنبال تخلیه انبارهای خود است تا در صورت عرضه کنسول های نسل نهم، تمامی مدل های ساخته شده از کنسول های ایکس باکس وان را به فروش برساند که این موضوع به برند ایکس باکس لطمه بزرگ و جبران ناپذیری را وارد می کند. در همین رابطه، بهتر است بدانید که ردموندی ها هنوز هیچ واکنشی نسبت به این صحبت ها از خود نشان نداده اند.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با سرویس Xbox All Access و سیستم جدید کسب درآمد شرکت بزرگ مایکروسافت چیست؟ به نظر شما، آیا مایکروسافت با آغاز فروش اقساطی کنسول ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس می تواند درآمد پایین خود از فروش کنسول های نسل هشتم نسبت به شرکت ژاپنی سونی را جبران کند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر