بازی Battlefield V با یک ماه تاخیر منتشر می شود

رسانه کلیک - در اقدامی کاملا عجیب و غیرمنتظره، شرکت نامدار الکترونیک آرتز با همکاری استودیوی «دایس» تاریخ انتشار بازی Battlefield V را تغییر داد و این عنوان ویدیویی مورد انتظار هم اکنون با یک ماه تاخیر، در اواسط آبان منتشر می شود.

بازی Battlefield V با یک ماه تاخیر منتشر می شود

رقابت دیرینه و جنجالی دو مجموعه «کالاف دیوتی» و «بتلفیلد» در سال جاری میلادی به اوج خود می رسد، چرا که تازه ترین نسخه سری کالاف دیوتی تحت عنوان Call of Duty: Black Ops 4 و همچنین آخرین نسخه مجموعه بتلفیلد به نام Battlefield V امسال عرضه و وارد رقابت جدیدی می شوند. از این رو، این دو بازی را می توان بزرگ ترین و مورد انتظارترین بازی های اکشن تیراندازی سال جاری دانست که در گذشته قرار بر این بود که این دو اثر ویدیویی با اختلاف کمتر از یک هفته، به دست طرفداران و بازیکنان برسند.

حال با توجه به بیانیه جدید استودیوی دایس، به نظر می رسد که شرکت الکترونیک آرتز بنا به دلایلی قصد دارد تا با کمی تاخیر بازی Battlefield V را روانه بازار کند. خوشبختانه این تاخیر چندان طولانی نیست و علاقه مندان و طرفداران برای تجربه این عنوان مورد انتظار باید دست کم یک ماه بیشتر منتظر بمانند.

عرضه بازی بتلفیلد V از بیست و چهارم مهر ماه به بیست و نهم آبان ماه سال جاری موکول شد.

بر این اساس، عنوان ویدیویی Battlefield V که در ابتدا برای عرضه در روز سه شنبه بیست و چهارم مهر ماه امسال (16 اکتبر سال جاری میلادی) برنامه ریزی شده بود، حال با یک ماه تاخیر، در روز سه شنبه بیست و نهم آبان ماه سال جاری (20 نوامبر سال میلادی 2018) بر روی کنسول های نسل هشتم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر می شود.

آقای اسکار گابریلسون (Oskar Gabrielson)، مدیر کل استودیوی دایس، در تازه ترین گفت و گو از دلایل این تاخیر یک ماهه سخن گفت. وی معتقد است که دلیل اصلی تغییر تاریخ انتشار بازی Battlefield V از ماه مهر به ماه آبان (ماه اکتبر به ماه نوامبر)، بهبود هسته کلی بازی و اعمال تغییرات جزئی در گیم پلی بازی است. به علاوه، اسکار گابریلسون یکی دیگر از دلایل این تاخیر را بهبود و تکمیل حالت Tides of War معرفی کرده است.

به گفته ایشان، سازندگان در طول این یک ماه زمان بیشتری را صرف بهینه سازی هسته کلی گیم پلی بازی می کنند و همچنین آنطور که در نظر دارند، حالت Tides of War را تکمیل خواهند کرد تا بهترین تجربه ممکن را برای بازیکنان و کاربران رقم زنند.

در ادامه می توانید بخشی از صحبت های آقای اسکار گابریلسون را مطالعه کنید.

«امروز ما رسما اعلام می کنیم که تاریخ انتشار بازی Battlefield V تغییر کرده است. این بازی در روز سه شنبه بیست و نهم آبان ماه امسال (20 نوامبر) عرضه می شود. در ادامه شما را در جریان برخی از دلایل این تاخیر می گذاریم.

در طول تابستان، ده ها هزار بازیکن و کاربر در مراسم های گوناگون از جمله نمایشگاه E3 2018 و Gamescom 2018 و همچنین در نسخه آلفا به بازی بتلفیلد V دسترسی داشته و به تجربه آن پرداختند. از طرفی، ما افتخار می کنیم که توانستیم جایزه بهترین بازی چند نفره آنلاین را در دو رویداد یاد شده دریافت کنیم.

شما به ما اطلاع دادید که شاهد افزایش تمرکز بر روی تجربه Squad بودید و احساس کردید که سیستم حرکات بازیکنان و گیمرها نیز دست خوش تغییراتی شده است. خوشبختانه، ما بازخوردهای مثبت بسیار زیادی در رابطه با سیستم بهبود یافته کنترل سلاح دریافت کردیم.

جدا از این موارد، شما ما را در زمینه تنظیم سرعت بازی، بهبود زاویه دید سربازان و کاهش اختلاف و حساسیت بازیکنان کمک کردید. به علاوه، شما باعث شدید تا هسته گیم پلی بازی را به منظور ارائه تجربه بهتر و رضایت بخش بهبود ببخشیم و هم اکنون به پیشرفت های قابل توجهی در این خصوص دست یافتیم. قاعدتا شما بازتاب این بازخوردهای مثبت خود را در جریان دومین نسخه آزمایشی عمومی بازی Battlefield V که در روز پانزدهم شهریور امسال (ششم سپتامبر) عرضه می شود، مشاهده خواهید کرد».

تاریخ انتشار بازی Battlefield V

اسکار گابریلسون در ادامه صحبت های خود، به ارائه مقدماتی، دلیل تغییر تاریخ انتشار بازی Battlefield V را این چنین توضیح می دهد:

«ما بر این باور هستیم که یکی از بهترین نسخه های مجموعه Battlefield را در اختیار داریم. عنوانی که سفر احساسی به حوادث و اتفاقات تلخ جنگ جهانی دوم را از طریق بخش تک نفره داستانی War Stories، تجربه عمیق در بخش چند نفره آنلاین، بخش بتل رویال (Battle Royale) و همچنین حالت تازه ما به نام Tides of War را ارائه می دهد. حالت جدید Tides of War شما را به منظور گردآوری جامعه بازیکنان در میان صحنه های مختلف جنگ جهانی دوم قرار داده و حوادث بازگو نشده این جنگ دردناک را به تصویر می کشد.

سازندگان بهینه سازی و بهبود هسته کلی گیم پلی بازی را دلیل اصلی این تاخیر یک ماهه می دانند.

در حالی که دومین نسخه آزمایشی و بتای بازی Battlefield V در همین نزدیکی ها است، از اینکه میلیون ها بازیکن و گیمر به تجربه این نسخه از عنوان ویدیویی بتلفیلد V ملحق می شوند، خوشحال هستیم. ما منتظر هستیم که بازخوردهای بیشتری را در ادامه این مسیر از سوی بازیکنان و هواداران دریافت کنیم.

و این همان دلیلی است که ما عرضه و انتشار بازی بتلفیلد V را به عقب انداختیم! ما در نظر داریم تا با صرف وقت بیشتر، همچنان به بهبود نهایی هسته کلی گیم پلی این عنوان ویدیویی ادامه دهیم و از ارائه بهترین تجربه ممکن و همچنین استفاده کامل از توانایی های حالت جدید Tides of War مطمئن شویم.

ما اطلاع داریم که تغییر تاریخ انتشار بازی Battlefield V بدین معنا است که همه ما باید کمی بیشتر منتظر بمانیم. با این وجود، ما قصد داریم که وقت بیشتری را صرف بهبود بازی کنیم تا این عنوان ویدیویی بدون هیچ عیب و ایرادی ساخته شود».

با توجه به بیانیه قبلی شرکت الکترونیک آرتز مبنی بر عدم انتشار حالت چند نفره Combined Arms در زمان عرضه بازی بتلفیلد V، ممکن است این تاخیر یک ماهه منجر به توسعه کامل این حالت شود که در این صورت، بازیکنان و گیمرها از همان ابتدا به تمامی حالت های مختلف بازی دسترسی خواهند داشت. این موضوع کمک شایانی به بتلفیلد V می کند، چرا که پس از اعلام عدم دسترسی بازیکنان به حالت چند نفره Combined Arms در زمان عرضه بازی، موجی از اعتراضات بازیکنان و هواداران را به همراه داشت و عده ای به همین خاطر، این عنوان ویدیویی را از حیث محتوا یک بازی ناقص می دانستند.

با وجود اینکه الکترونیک آرتز دلیل اصلی تاخیر در عرضه بازی بتلفیلد V را مشخص کرد، اما برخی از کاربران و تحلیل گران معتقد هستند که این شرکت به دلیل رقابت سخت و نفس گیر با عناوین ویدیویی Call of Duty Black Ops 4 و Red Dead Redemption 2 به ناچار عرضه بازی را به ماه نوامبر موکول کرده است.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، در گذشته هر کدام از سه بازی بتلفیلد V، کالاف دیوتی بلک اپس 4 و رد دد ردمپشن 2 با فاصله کمتر از یک هفته عرضه می شدند که با توجه به تاخیر یک ماهه اثر ویدیویی استودیوی دایس، داستان کمی تغییر کرده است. از طرفی، شواهد امر گویای این موضوع است که پیش فروش بازی بتلفیلد V نسبت به این دو اثر مذکور رقم قابل توجهی ندارد و این عنوان از حیث فروش در وضعیت نامناسبی به سر می برد.

بنابراین، بی شک انتظار می رود که عرضه بازی بتلفیلد V با یک ماه تاخیر تاثیر مثبتی در عملکرد فروش آن بگذارد و این عنوان بتواند در زمان عرضه از تمامی قابلیت ها و پتانسیل های خود استفاده و در میان گیمرها و سایر عناوین ویدیویی خودنمایی کند.

اما در صورتی که بی صبرانه منتظر تجربه تازه ترین نسخه مجموعه Battlefield هستید و با شنیدن این خبر ناامید شده اید، پیشنهاد می کنیم که نسخه آزمایشی و بتای عمومی آن را از دست ندهید. این نسخه شامل حالت های چند نفره آنلاین Conquest و Grand Operations است که بازیکنان در دو نقشه می توانند از تجربه آن ها لذت ببرند. به علاوه، بخش پنج قسمتی از حالت Tides of War نیز در این نسخه قابل دسترس است.

تجربه نسخه آزمایشی و بتای عمومی بازی بتلفیلد V را از دست ندهید؛ این نسخه برای مدت محدودی در پانزدهم شهریور منتشر می شود.

بنا بر اعلام شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس، نسخه بتای عمومی بازی Battlefield V در روز پنج شنبه پانزدهم شهریور ماه امسال (ششم سپتامبر سال میلادی 2018) به صورت رایگان و برای مدت محدودی در دسترس تمامی کاربران و دارندگان پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

گفتنی است؛ در حال حاضر نسخه استاندارد و دیجیتال دیلاکس بازی به ترتیب با قیمت 59.99 دلار و 79.99 دلار در فروشگاه های ایکس باکس لایو، پلی استیشن استور و اوریجین به فروش می رسد. خوشبختانه شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس در نسخه جدید مجموعه بتلفیلد قید پرمیوم پس و یا سیزن پس را زده اند و خبر خوب برای طرفداران پر و پا قرص سری بتلفیلد این است که در این عنوان ویدیویی دیگر خبری از بسته های الحاقی و محتویات گسترش دهنده پولی نیست و تمامی نقشه ها، نیروها، سلاح، وسایل نقلیه و آیتم های جنگی در آینده به صورت رایگان در اختیار کلیه کاربران و بازیکنان قرار می گیرد.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تغییر تاریخ انتشار بازی Battlefield V از ماه مهر به ماه آبان چیست؟ به نظر شما، آیا بهینه سازی و بهبود هسته کلی گیم پلی بازی دلیل اصلی این تاخیر است و یا ترس از شکست در برابر عناوین Red Dead Redemption 2 و Call of Duty Black Ops 4 شرکت الکترونیک آرتز را وادار به انجام این کار کرده است؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر