مراقب دام کلاهبرداران تلفنی و پیامکی باشید

رسانه کلیک - معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در خصوص کلاهبرداران تلفنی و پیامکی گفت: افراد فرصت طلب با ارسال پیامک و یا برقراری تماس تلفنی با شهروندان و دادن وعده های پوچ اقدام به کلاهبرداری از آنان می کنند.

مراقب دام کلاهبرداران تلفنی و پیامکی باشید

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ سرهنگ محمدرضا اکبری معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در تشریح این خبر با بیان اینکه در سال های اخیر شاهدیم برخی شرکت ها و ارگان های مختلف اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی به شهروندان می کنند، عنوان کرد: کلاهبرداران با سوء استفاده از این فرصت، اقدام به ارسال پیامک و یا برقراری تماس تلفنی با مردم و با دادن وعده های پوچ اقدام به کلاهبرداری از آنان می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در خصوص کلاهبرداران تلفنی و پیامکی اظهار کرد: کلاهبرداران اقدام به ارسال پیامکی مبنی بر اینکه " شما برنده مسابقه پیامکی برنامه .... شده اید لطفا با این شماره تماس بگیرید" می کنند که برخی از شهروندان با شماره های اعلامی تماس و فرد کلاهبردار نیز با چرب زبانی آنها را اغفال و به بهانه های مختلف این افراد را پای دستگاه خودپرداز می کشاند که با انجام مهندسی اجتماعی اقدام به تخلیه حساب آنان می کند.

وی همچنین در خصوص روش دیگر این نوع کلاهبرداری افزود: طی تماس تلفنی با شهروندان اعلام می شود " شما برنده جایزه همراه اول و یا ایرانسل شده اید و یا اینکه برنده کمک هزینه اعزام به عتبات عالیات شده اید" به همین دلیل برای دریافت جایزه نقدی باید به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید که در ادامه پس از مراجعه شهروندان به دستگاه خودپرداز آنان را اغفال و موجودی حسابشان را به حساب های خود انتقال می دهند.

سرهنگ اکبری با بیان اینکه این شیوه از کلاهبرداری رو به افزایش است، به شهروندان یادآور شد: به هیچ عنوان به این گونه پیامک ها یا تماس ها اعتنایی نکنید. قطعا این پیامک ها و تماس ها دامی برای کلاهبرداری و تخلیه حساب بانکی شما است.

وی تصریح کرد: اگر قرار است هرگونه وجهی از طریق فردی به حساب شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست شما به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید و قطعا با ارائه شماره کارت و یا حساب و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در پایان یادآور شد: اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، کد اعتبار سنجی (CVV2)، رمز اول یا دوم کارت بانکی خود را از طریق تلفن یا پیامک در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

ارسال نظر