نقشه بازی Just Cause 4 را مشاهده کنید

رسانه کلیک - استودیوی معروف «آوالانچ» به تازگی تصویری از نقشه بازی Just Cause 4 را منتشر کرد که به نظر می رسد بازیکنان و طرفداران مثل همیشه جهت کاوش و ماجراجویی با جهانی بزرگ و پهناور رو به رو هستند.

نقشه بازی Just Cause 4 را مشاهده کنید

اگرچه مجموعه Just Cause همواره در بخش روایت داستانی و شخصیت پردازی ضعیف عمل می کند، اما هدف اصلی این سری ارائه گیم پلی جذاب و سرگرم کننده است که خوشبختانه تا به امروز به لطف انفجارهای گوناگون و ایجاد هرج و مرج بزرگ در جهان بازی و گیم پلی ویران کننده، توانسته هدف مورد نظر خود را محقق کند و لحظات شیرینی را برای بازیکنان و طرفداران رقم زند.

جهان بازی «جاست کاز 4» بسیار بزرگ و وسیع به نظر می رسد.

تازه ترین و جدیدترین نسخه مجموعه «جاست کاز» به نام Just Cause 4 برای اولین بار در طی کنفرانس مطبوعاتی شرکت مایکروسافت در رویداد بزرگ E3 سال جاری میلادی رونمایی شد که به نظر می رسد این نسخه نیز همان اهداف همیشگی خود را دنبال می کند. اما نکته قابل توجه این نسخه، اتمسفر جالب و حال و هوای تاریک محیط بازی است که در بیشتر ویدیوها و حتی تصاویر آن به چشم می خورد و نوید جهانی درگیرکننده و به هیجان انگیزی را به بازیکنان و طرفداران می دهد.

حال کمتر از سه ماه به انتشار بازی Just Cause 4 باقی مانده است و با توجه به اینکه جهان و محیط این عنوان ویدیویی مورد انتظار یکی از مهمترین المان های بازی به شمار می رود، چندی پیش شرکت اسکوئر انیکس با به‌روزرسانی وب سایت رسمی خود، تصویر کاملی از نقشه بازی Just Cause 4 را با طرفداران و هواداران به اشتراک گذاشت.

آنطور که در تصویر نقشه بازی Just Cause 4 پیدا است، گویا محیط این عنوان بر خلاف نسخه قبلی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و این نقشه بسیار بزرگ تر و وسیع تر از نسخه های قبلی به نظر می رسد. مثل همیشه، بازیکنان در یک جزیره خیالی حضور دارند که این بار این جزیره از نظر پوشش گیاهی و شرایط جغرافیایی، متفاوت ظاهر شده و مملو از مناطق پوشیده از گیاهان و درختان، دشت ها، کوه ها و مناطق ساحلی است. همچنین، رودخانه های خروشان نیز در اقصی نقاط جهان بازی دیده می شود که وجود آن ها منجر به انفجار خیره کننده پل ها خواهد شد و هیجان گیم پلی ویران کننده بازی را دو چندان خواهد کرد.

محیط و جهان بازی «جاست کاز 4» به لطف وجود مناطق جنگلی، ساحلی، کوهستانی و کویری از تنوع بسیار زیادی است.

جدا از این موارد، با توجه به تصاویر منتشر شده و حتی تصویر روی جلد بازی، ظاهرا سمت شرقی جهان عنوان Just Cause 4 به دلیل تجمع ابرها همواره در معرض طوفان ها، رعد و برق ها و گردبادهای مهیبی است که این نوع اتمسفرها برای اولین بار در نسخه چهارم مجموعه جاست کاز به چشم می خورد. البته، به گفته استودیوی آوالانچ» (Avalanche)، شرایط جوی و آب و هوایی نقش اساسی و مهمی را در این عنوان ویدیویی ایفا و تغییرات پویای آن شرایط مبارزه و همچنین رانندگی را متفاوت می کند.

در ادامه می توانید تصویر نقشه بازی Just Cause 4 را مشاهده کنید.

به علاوه، با مراجعه به وب سایت رسمی عنوان ویدیویی جاست کاز 4 می توانید اطلاعات و جزئیات بیشتری در خصوص جهان، محیط و نقشه بازی کسب کنید.

پس از انتشار نقشه بازی Just Cause 4 و جزئیات مربوطه، استودیوی آوالانچ سه تصویر جدید نیز از محیط و جهان بازی ارائه کرد که این تصاویر ضمن تاکید دوباره بر موضوع تنوع بالای مناطق بازی و نمایش سیستم آب و هوایی جدید، کیفیت و گرافیک خیره کننده این اثر ویدیویی را به رخ می کشد.

بر اساس ادعای سازندگان، این عنوان ویدیویی به خاطر اینکه توسط موتور سازنده ارتقا یافته APEX Engine در حال ساخت و توسعه است، از حیث گرافیک و کیفیت فنی و بصری تفاوت ملموسی با نسخه های قبلی خواهد داشت و به نظر می رسد که دیگر شاهد افت نرخ فریم و کیفیت نخواهیم بود. فارغ از بحث گرافیک، سیستم جدید آب و هوایی و شرایط پویای جوی نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در این سه تصویر آشکار بوده و به نوعی به سیستم جدید تخریپ پذیری محیط بازی اشاره می کند.

به گفته استودیوی آوالانچ، طوفان ها، گردبادها و رعد و برق ها صرفا یک نوع حرکت نمایشی نیست و محیط بازی را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، گردبارها اشیای مختلف اطراف خود را به مانند دنیای واقعی از زمین بلند کرده و پس از چرخش به سایر مناطق پرتاب می کند که این تغییرات جوی شرایط مبارزه را برای شخصیت اصلی بازی یعنی ریکو دشوارتر کرده و گاها در بخش هایی از گیم پلی شما را به دردسر خواهد انداخت.

در ادامه می توانید سه تصویر جدید بازی Just Cause 4 را مشاهده کنید.

[lightgallery images="187993,187992,187991"]

شایان ذکر است؛ بازی مورد انتظار و پرطرفدار Just Cause 4 در روز سیزدهم آذر ماه سال 97 (چهارم ماه دسامبر سال جاری میلادی) توسط شرکت سرشناس «اسکوئر انیکس» بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی ویندوزی منتشر می شود.

همچنین، در حال حاضر نسخه استاندارد، دیجیتال دیلاکس و طلایی (گلد) بازی به ترتیب با قیمت های 59.99 دلار، 69.99 دلار و 89.99 دلار به صورت دیجیتالی در فروشگاه های ایکس باکس لایو، پلی استیشن استور و استیم به فروش می رسد که در صورت پیش خرید آن، بسته Deathstalker Scorpion را به صورت رایگان دریافت می کنید. همچنین در صورت پیش خرید نسخه های دیجیتال دیلاکس و گلد، به مدت بیست و چهار ساعت زودتر از سایر بازیکنان به نسخه نهایی این عنوان ویدیویی دسترسی خواهید داشت.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نقشه بازی Just Cause 4 و جهان وسیع و پهناور آن چیست؟ به نظر شما، آیا گسترش دنیای بازی جاست کاز 4 می تواند موفقیت های بیشتری را برای این مجموعه به همراه آورد و یا پیشرفت این سری در سایر مکانیزم ها و المان ها نهفته است؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر