نسخه موبایل بازی H1Z1 از راه می رسد

رسانه کلیک - چندی پیش استودیوی Daybreak Game با همکاری شرکت NantG Mobile نسخه موبایل بازی H1Z1 را معرفی کرد که این عنوان ویدیویی مورد انتظار در تاریخ نامشخصی برای گوشی های هوشمند عرضه می شود.

نسخه موبایل بازی H1Z1 از راه می رسد

اگرچه نسخه رایانه شخصی بازی H1Z1 هم اکنون در دوران اوج خود به سر نمی برد و به دلیل مشکلات و ایرادات نسبتا فراوان در گیم پلی، بازخوردهای منفی بازیکنان و گیمرها را به همراه دارد، اما خبر خوب این است که به‌زودی این عنوان ویدیویی نیز به مانند بازی های مشهور بتل رویال از جمله «فورت نایت» و PUBG به دنیای گوشی های هوشمند راه می یابد و تجربه متفاوتی را از سبک حفظ بقا برای بازیکنان به ارمغان می آورد.

نسخه موبایل بازی H1Z1 تحت عنوان Z1 با همکاری شرکت «ننت جی موبایل» ساخته و عرضه می شود.

به طور دقیق تر، چندی پیش استودیوی «دی بریک گیم» (Daybreak Game) با شرکت «ننت جی موبایل» (NantG Mobile) که وظیفه انتشار بازی های ویدیویی بر روی انواع سیستم عامل ها را برعهده دارد، همکاری کرد که در پی این مشارکت، نسخه موبایل بازی H1Z1 تحت عنوان Z1 به‌زودی از راه می رسد.

با وجود تایید رسمی عرضه نسخه موبایل این عنوان ویدیویی، هنوز هیچ کدام یک از این دو شرکت اطلاعات و جزئیاتی درباره آن منتشر نکرده اند و مشخص نیست که این بازی بر روی کدام یک از سیستم عامل ها همچون آی او اس (iOS) و اندروید منتشر خواهد شد. هرچند، پیش بینی می شود که به مانند سایر عناوین موبایلی، بازی H1Z1 نیز در ابتدا به صورت انحصاری زمانی در اختیار کاربران و دارندگان دستگاه های آیفون و آیپد قرار گیرد و سپس کاربران سیستم عامل اندروید نیز از تجربه رایگان بازی لذت ببرند.

هنوز تاریخ انتشار و همچنین پلتفرم مقصد نسخه موبایل بازی H1Z1 مشخص نشده است!

اما در کنار ساخت و توسعه نسخه موبایل بازی H1Z1 توسط NantG Mobile، این شرکت بر روی یکی دیگر از عناوین ویدیویی استودیوی دی بریک گیم به نام EverQuest نیز فعالیت می کند و این اثر ویدیویی هم در آینده نزدیک به دست کاربران گوشی های هوشمند خواهد رسید. گفتنی است که در خصوص نسخه موبایل بازی EverQuest نیز به مانند نسخه موبایل بازی H1Z1 هیچ اطلاعات و جزئیاتی در دسترس نیست.

در همین رابطه، آقای جان ویاکک (John Wiacek)، مدیر ارشد بخش موتورهای سازنده بازی های ویدیویی شرکت NantG Mobile، در تازه ترین گفت و گوی خود اشاره کرد که در حال حاضر بر روی بررسی و آزمایش موتور سازنده نسخه موبایل بازی H1Z1 مشغول به کار است. وی در این باره می گوید:

استودیوی دی بریک گیم هم اکنون در حال بررسی و آزمایش موتور سازنده برای ساخت و توسعه نسخه موبایل دو بازی ویدیویی EverQuest و H1Z1 است که این موتور ترکیبی از موتور ارتقا یافته نسل بعدی بازی های موبایلی و موتور سازنده گرافیکی کنونی است.

در طرف دیگر، آقای جانسون اپستاین (Jason Epstein)، صاحب و رئیس کل استودیوی دی بریک گیم، هم در قبال همکاری استودیوی خود با شرکت «ننت جی موبایل» واکنش نشان داد و این همکاری را بسیار ارزشمند دانست. وی نیز در بیانیه جدید خود اشاره کرد:

استودیوی دی بریک گیم از اینکه شرکت ننت جی موبایل به عنوان شریک سرمایه گذاری به شمار می رود و در رشد سریع این استودیو همکاری و حمایت می کند، به خود افتخار می کند.

به علاوه، با وجود اینکه استودیوی دی بریک گیم به دنبال ساخت و توسعه نسخه ایکس باکس وان بازی H1Z1 است، لیکن این نسخه مورد انتظار همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و هنوز تاریخ دقیق و مشخصی برای توسعه کامل و همچنین عرضه آن مشخص نشده است. با این حال، این استودیو در گذشته بارها و بارها اعلام کرده که علاقه زیادی به ساخت و عرضه بازی H1Z1 بر روی پلتفرم های مختلف دارد و به نظر می رسد که به مرور زمان و افزایش نیروهای کار آن، به‌زودی شاهد توسعه و انتشار نسخه های مختلفی از این بازی ویدیویی باشیم.

در کنار ساخت و عرضه نسخه موبایل بازی H1Z1، یکی از عناوین ویدیویی استودیوی دی بریک گیم به نام EverQuest نیز راهی پلتفرم گوشی های هوشمند می شود.

نسخه آزمایشی و دسترسی زودهنگام یا همان Early Access بازی H1Z1 برای پلتفرم پی سی برای اولین بار در روز بیست و پنجم دی ماه سال 93 (پانزدهم ژانویه سال میلادی 2015) منتشر شد. سپس با گذشت بیش از سه سال، استودیوی Daybreak Game با تلاش مستمر و همچنین با همکاری بازیکنان و علاقه مندان و دریافت بازخوردهای متعدد، نسخه نهایی و تکمیل شده آن را در روز نهم اسفند ماه سال 96 (بیست و هشتم فوریه سال جاری میلادی) بر روی پلتفرم پی سی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر کرد.

در پی عرضه موفق این عنوان ویدیویی بر روی پلتفرم رایانه شخصی و همچنین افزایش محبوبیت بی نظیر و چشمگیر حالت بتل رویال، سرانجام استودیوی «دی بریک گیم» پس از همکاری با شرکت سونی، به سراغ ساخت و توسعه نسخه پلی استیشن 4 بازی H1Z1 رفت و نسخه بتل رویال این عنوان از روز شانزدهم مرداد امسال (هفتم اوت سال جاری میلادی) به صورت کاملا رایگان در دسترس کاربران و دارندگان کنسول پلی استیشن 4 قرار گرفته است.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نسخه موبایل بازی H1Z1 چیست؟ به نظر شما، آیا عرضه حالت بتل رویال این عنوان ویدیویی بر روی گوشی های هوشمند می توان درآمدی مشابه درآمد بازی های «فورت نایت» و «پابجی» داشته باشد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر