تخلف آشکار یک باند در پیامک های ارزش افزوده موبایل

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات از شناسایی و کشف یک باند که تخلفات بسیاری در حوزه پیامک ارزش افزوده موبایل و دریافت هزینه از کاربران کرده اند، خبر داد.

تخلف آشکار یک باند در پیامک های ارزش افزوده موبایل

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در برنامه حالا خورشید با اشاره به شکایات مردم از سرویس پیامک ارزش افزوده موبایل که منجر به هزینه های ناخواسته بسیاری برای کاربران می شد، عنوان کرد: در حوزه پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده، اقدامات متعددی در وزارت ارتباطات انجام شده است که از جمله آن می توان به سیستم شفاف سازی سرویس های فعال اشاره کرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه مردم با استفاده از کد ستاره ۸۰۰ مربع می توانند از سرویس های فعال شده پیامکی خود آگاه شوند، گفت: در همین حال با سامانه ای که سامانه کشف رفتار پیامک انبوه امکان غیر فعال سازی این سیستم وجود دارد، اما موضوعی که هم اکنون به طور کامل حل نشده استفاده برخی از سیم کارت های شخصی برای پیامک های تبلیغاتی است که ما در حال مسدود سازی این سیم کارت ها هستیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: تاکنون ۷۰ هزار سیم کارت که اقدام به ارائه پیامک های تبلیغاتی می کردند قطع شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از نمایندگان مجلس از قبض موبایل خود که هزینه سرویس پیامک ارزش افزوده برای وی درج شده بود، اعتراض داشت افزود: در این راستا پرونده شکایت از سرویس ارزش افزوده موبایل را در دستور کار قرار دادیم و به یک تخلف بزرگ در این حوزه رسیدیم.

آذری جهرمی با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان تنظیم مقررات برای شفاف سازی این موضوع افزود: متوجه شدیم که یک باند، تخلفات بیشماری در حوزه پیامک ارزش افزوده موبایل که منجر به هزینه برای کاربران می شود انجام داده است و این تخلفات برای ما شفاف است.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: این دزدی آشکار و تعدی به زندگی مردم است که ظرف دو هفته آینده نتایج این بررسی را اعلام می کنیم.

وی گفت: موضوع پیامک تبلیغاتی و ارزش افزوده اختاپوستی است که گام به گام با آن در حال مبارزه هستیم و به طور قطع از پس آن بر خواهیم آمد.

جهرمی همچنین با اشاره به رجیستری موبایل افزود: فرآیند رجیستری قاچاق موبایل به صفر رسیده است.

وی اظهار داشت: دلیل افزایش قیمت گوشی افزایش قیمت دلار است.

وزیر ارتباطات همچنین درباره موضوع اشتغال بیان کرد: حل مشکل اشتغال با مسئول اشتغال است و با این الفاظ نباید مبارزه با قاچاق را زیر سوال برد. در دولت دوازدهم سامانه ای برای تایید اصالت دارو راه اندازی شد که با این سیستم وزارت بهداشت ارزیابی دقیق از وضعیت دارو دارد. البته مقاومت های زیادی در برابر این سامانه وجود دارد.

جهرمی با بیان اینکه دولت الکترونیکی برای راحت کردن زندگی مردم است، تصریح کرد: وزارت صمت برای شفاف‌ سازی زحمات زیادی کشیده و در دولت الکترونیکی پیشرو است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش رشیدپور درباره دلایل گرانی افزود: من درباره گرانی صاحب نظر نیستم. درباره موضوعاتی که به خودم ربط دارد صحبت می کنم.

وزیر ارتباطات یادآور شد: تسلطی در زمینه اینکه ریشه های گرانی چیست ندارم. مسئولان مربوط به این حوزه خودشان پاسخ می دهند البته اینقدر می دانم که در دام شما نیفتم.

ارسال نظر