یوبی سافت هم به دنبال ساخت بازی بتل رویال است؟

رسانه کلیک - در تازه ترین مصاحبه وب سایت معروف «گیم اسپات» با ایو گیلموت، رئیس ارشد یوبی سافت، اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره بازی بتل رویال این شرکت و همچنین نسخه بعدی سری Splinter Cell منتشر شد.

یوبی سافت هم به دنبال ساخت بازی بتل رویال است؟

محبوبیت و بازی های بتل رویال بر هیچکس پوشیده نیست؛ حالتی که به محض انتشار عناوین ویدیویی PUBG و «فورت نایت» مورد استقبال بازیکنان و گیمرها قرار گرفت و رکوردهای متعدد و شگفت انگیزی را در صنعت بازی های ویدیویی به خصوص شبکه استیم به ثبت رساند. از طرفی، این حالت جدید و پرطرفدار شرکت های قدر بازی سازی از جمله الکترونیک آرتز، اکتیویژن و یوبی سافت را به چالش کشید و با توجه به درآمد هنفگتی که از بخش های پرداخت درون برنامه ای دارد، این شرکت ها را به ساخت و توسعه چنین عناوین ویدیویی تشویق و ترغیب کرده است.

محبوبیت بیش از اندازه حالت بتل رویال، شرکت یوبی سافت را هم به فکر فرو برده است؛ ظاهرا عنوان ویدیویی جدیدی از این سبک در راه است!

از آنجا که دو شرکت بزرگ و سرشناس الکترونیک آرتز و اکتیویژن به ترتیب در نسخه های جدید مجموعه های بتلفیلد و کالاف دیوتی برای اولین بار به سراغ ساخت حالت بتل رویال می روند، حال این بار نوبت به یوبی سافت نیز رسید که گویا این شرکت فرانسوی نیز تمایل زیادی به ساخت بازی های بتل رویال دارد و هم اکنون تمامی جنبه ها و امکانات آن را به دقت بررسی می کند.

در همین رابطه، چندی پیش وب سایت مشهور و شناخته شده «گیم اسپات» (GameSpot) مصاحبه طولانی و مفصلی را با آقای ایو گیلموت (Yves Guillemot)، رئیس ارشد شرکت یوبی سافت، انجام داد که در جریان این گفت و گو، وی از احتمال ساخت بازی بتل رویال شرکت یوبی سافت سخن گفت و این حالت را یک حالت استاندارد و مرسوم برای بازی های تیراندازی دانست.

به طور دقیق تر، ایو گیلموت بر این باور است که به مرور زمان حالت بتل رویال مشابه حالت های کنونی بخش چند نفره آنلاین به یک استاندارد مشخص برای بازی های تیراندازی تبدیل می شود و این سبک در آینده نزدیک در گوشه کنار بخش آنلاین و چند نفره هر عناوین ویدیویی دیده خواهد شد.

وی برای اثبات صحبت های خود، به حالت Capture the Flag «تسخیر یک منطقه و پرچم» اشاره کرد، چرا که به گفته ایو گیلموت، این حالت در زمان معرفی به شدت بازخوردهای مثبت بازیکنان را به همراه داشت و به همین خاطر، در حال حاضر به لطف استقبال بازی سازان و توسعه دهندگان این حالت به یک استاندارد برای بازی های تیراندازی تبدیل شده و اغلب عناوین ویدیویی شامل این سبک رقابتی می شوند.

زمانی که در جریان این گفت و گو صحبت از حالت بتل رویال و علاقه شرکت یوبی سافت به ساخت چنین عناوین ویدیویی شد و وب سایت گیم اسپات نیز به وجود این سبک در بازی های بزرگ و پرطرفداری همچون Call of Duty: Black Ops 4 و Battlefield V اشاره کرد، ایو گیلموت پاسخ داد:

به نظر من، این [سبک بتل رویال] مشابه حالت Capture the Flag است. Capture the Flag نه تنها بسیار جذاب به نظر می رسد، بلکه به یک حالت فوق العاده و هیجان انگیزی برای گیم پلی بازی های تیراندازی تبدیل شده است. بنابراین، در حال حاضر حالت جدیدی [بتل رویال] پیش روی ما است که تجربه تازه ای از عناوین ویدیویی را به ارمغان می آورد. به کمک این حالت، شما می توانید با دوستان خود به صورت تیمی بازی کنید و یا در صورت حضور دوستان، به صورت مستقل و انفرادی از تجربه آن لذت ببرید. از این رو، در یک لحظه تجربه چندگانه، متعدد و گوناگونی در این حالت نهفته است.

بتل رویال

آنطور که از صحبت های آقای ایو گیلموت پیدا است، به نظر می رسد که شرکت یوبی سافت هم علاقه زیادی به ساخت بازی بتل رویال دارد و برای توسعه چنین عناوینی، هم اکنون در حال بررسی جنبه های مختلف آن است. البته، به گفته ایو گیلموت، حالت بتل رویال به مرور زمان به یک استاندارد مشخص برای بخش چند نفره آنلاین بازی ها تبدیل می شود که در صورت تحقق این موضوع، ساخت یک عنوان بتل رویال توسط هر شرکت بازی سازی دور از انتظار نیست.

حالت بتل رویال هرگز به بازی های قدیمی شرکت یوبی سافت از جمله For Honor و «گوست ریکون: وایدلندز» اضافه نمی شود.

به علاوه، ایو گیلموت در صحبت های خود اظهار داشت که ساخت بازی بتل رویال توسط شرکت یوبی سافت بدین معنی نیست که این شرکت سبک جدید بتل رویال را به بازی های قدیمی خود از جمله For Honor و یا Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands اضافه کند، بلکه یک بازی کاملا جدید بر پایه این حالت مهیج و پرطرفدار ساخته می شود.

فراموش نکنید که ایو گیلموت هرگز به صراحت ساخت بازی بتل رویال توسط شرکت یوبی سافت را تایید نکرد و تنها از برخی سخنان آن می توان به این موضوع پی برد.

جدا از این موارد، رئیس ارشد شرکت یوبی سافت معتقد است که حالت بتل رویال قوانین مختلفی دارد که می توان برخی از آن ها در بازی قرار داد. قوانینی که شاید در هر بازی ویدیویی بتل رویال متفاوت به نظر رسد و تجربه تازه تری از این سبک را برای بازیکنان و گیمرها رقم بزند.

ایو گیلموت در این باره می گوید:

مهم این است که بنده نگاهی به آن چیزی که از تجربه حالت بتل رویال آموخته ام، بیاندازم و چگونه تجربه یکسان را با همان احساسات مشابه بازی [بتل رویال] ارائه دهیم. این به معنای بتل رویال نیست، این جایی است که بسیاری از بازیکنان در یک محیطی مشترک با یکدیگر به تجربه بازی می پردازند. هر کدام از این بازیکنان می توانند کارهای مختلف و گوناگونی را انجام دهند. در حال حاضر، قوانین مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند در بازی های ویدیویی استفاده شود.

در ادامه این گفت و گو، ایو گیلموت به موراد دیگر از جمله همکاری شرکت یوبی سافت با شرکت بزرگ نینتندو، نسخه بعدی سری اساسین کرید و Splinter Cell و همچنین ادامه پشتیبانی از بازی های ویدیویی کنونی نظیر Rainbow Six Siege اشاره کرد.

یوبی سافت مجموعه محبوب Splinter Cell و مخفی کاری های مهیج «سم فیشر» را فراموش نکرده است؛ سرانجام در فرصتی مناسب از نسخه بعدی این سری رونمایی می شود.

در طی این مصاحبه، وب سایت گیم اسپات سوالی در رابطه با برنامه های شرکت یوبی سافت برای ساخت دنباله سری Splinter Cell مطرح کرد که رئیس ارشد این شرکت از ارائه پاسخ دقیق و روشن طفره رفت. با این حال، صحبت های وی درباره آینده این مجموعه امیدوار کننده است و ظاهرا یوبی سافت در زمان و فرصت مناسب، بار دیگر به این فرانچایز پرطرفدار و شخصیت محبوب «سم فیشر» باز می گردد.

ایو گیلموت در این خصوص توضیح می دهد:

در رابطه با این سوال، بنده نمی توانم پاسخ دقیقی بدهم و به همین خاطر، شما را ناامید می کنم. اما باید توجه داشته باشید که هر برند (نام تجاری) و شخصیتی که توسط شرکت یوبی سافت خلق و ساخته شده است، برای مدت طولانی زندگی می کند. از این رو، ناگهان در یک روزی شما چیزهای جدیدی مشاهده می کنید. هرچند باز هم نمی توانم پاسخ دقیقی به شما دهم و جزئیات بیشتری در این باره ارائه کنم.

بتل رویال

همان طور که ملاحظه می کنید، با اینکه بسیاری از بازیکنان و گیمرها بر این باورند که یوبی سافت مجموعه Splinter Cell را به فراموشی سپرده است، اما به نظر می رسد که این شرکت فرانسوی قید این فرانچایز پرطرفدار را نزده است و در آینده نه چندان دور، شاهد معرفی نسخه جدید آن و ماموریت های تازه کاراکتر «سیم فیشر» خواهیم بود.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت یک بازی بتل رویال توسط یوبی سافت چیست؟ از آنجا که این شرکت فرانسوی بازی سازی عناوین ویدیویی مختلفی را در هر سبک و ژانر در کارنامه خود دارد، به نظر شما سرانجام دست به ساخت یک اثر بتل رویال نیز می زند؟ شما چه انتظاری از بازی بتل رویال شرکت یوبی سافت دارید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر