67 میلیون مشترک پهن باند در کشور وجود دارد

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که تمامی شهرها به پهن باند متصل هستند، گفت: 67 میلیون مشترک پهن باند در کشور وجود دارد.

67 میلیون مشترک پهن باند در کشور وجود دارد

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ محمد جواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در شورای اداری میاندوآب عنوان کرد: اقتصاد و فرهنگ در ابعاد جهانی معنی دارد و توسعه زیرساخت‌ های ارتباطی به عنوان زیرساخت توسعه سایر بخش‌ ها مدنظر قرار دارد.

وی اظهار کرد: امروز 67 میلیون مشترک پهن باند در کشور وجود دارد و تمامی شهرها به پهن باند متصل هستند. بیش از 23 هزار تیم توسعه دهنده نرم افزار در کشور فعالیت دارند که پس از توسعه فناوری اطلاعات به دست آورده‌ ایم و برای حفظ این توسعه چهار ساله‌ ها کار سختی نداریم.

وزیر ارتباطات با اشاره به مقابله با رانت، فساد و تبعیض تصریح کرد: آسایشی که براساس ارتباطات در زندگی مردم ایجاد شده به راحتی می‌ تواند در حکومت نیز رفاه را ایجاد کند و به کمک دولت آید.

آذری‌ جهرمی ادامه داد: تصمیمی که در برنامه ششم گرفته شده تصمیم هوشمندانه‌ ای است که ما نیز در این مسیر حرکت می‌ کنیم. شهرهای آذربایجان غربی با اعتبار 220 میلیارد تومانی با احداث چند صد‌ سایت به خدمات نسل سه متصل شدند که در سال‌ های گذشته انجام شده است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: یک‌ هزار و 255 روستا به پست بانک متصل شده‌ اند و خودپردازهایی در این مناطق تعبیه شده که سبب رفاه بیش از پیش زندگی مردم است. به صورت بر خط بر تمامی شرایط نظارت داریم، 154 میلیارد تومان برای پروژه‌ های ارتباطی آذربایجان غربی تا پایان سال در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر