جزییات نحوه قطع تلفن های دارای بدهی

رسانه کلیک - سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام چگونگی قطع خطوط تلفن ثابت دارای بدهی گفت: عدم پرداخت قبض تلفن ثابت، پس از دو ماهه دوم صورتحساب، باعث قطع خط مشترک می شود.

جزییات نحوه قطع تلفن های دارای بدهی

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدرضا بیدخام سخنگوی شرکت مخابرات ایران درخصوص قطع خطوط تلفن ثابت به دلیل بدهی و نارضایتی برخی مشترکان که خطوطشان به رغم مبلغ کم بدهی قطع شده است، عنوان کرد: مبلغ بدهی مشترک هر میزان که باشد اگر در سیکل سوم پرداختی (۳ ماهه سوم) نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نکند، خط تلفن وی قطع کامل خواهد شد.

وی با بیان اینکه حتی اگر خط کارکردی نداشته باشد، مشترک ملزم به پرداخت آبونمان بوده و در غیراینصورت خط تلفن مذکور قطع کامل خواهد شد، افزود: خط تلفن ثابت مشترک در سیکل اول (۲ ماهه نخست) در صورت عدم پرداخت صورتحساب، قطع نمی شود، اما در سیکل دوم اگر مشترک بدهی خود را با هر مبلغی، پرداخت نکرده باشد این ارتباط قطع یکطرفه می شود.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: در سیکل سوم صورتحساب، در صورتی که مشترک نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نکند خط تلفن وی به صورت کامل و دوطرفه قطع خواهد شد.

بیدخام ادامه داد: این فرآیند بیش از ۴ ماه زمان می برد و پس از آن در صورت عدم پرداخت بدهی از سوی مشترک، مخابرات ۲ بار اخطار تخلیه خط می دهد و در صورتی که باز هم مشترک بدهی خود را نپردازد، مخابرات می تواند نسبت به تخلیه خط تلفن مورد نظر اقدام کرده و آن را مجددا به متقاضی دیگری واگذار کند.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران درباره حکم جدید دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان از قبوض تلفن ثابت نیز اضافه کرد: این حکم از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مخابرات ابلاغ شده، اما اجرای آن نیازمند انجام فرآیندهای مالی و اداری است؛ تا زمانی که این حکم اجرایی نشده، پرداخت صورتحساب مشترکان مانند گذشته پیگیری می شود و موضوع پرداخت آبونمان برای خطی که کارکرد ندارد نیز، فعلا مانند روال گذشته است.

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مرداد ماه امسال با شکایت دیوان محاسبات کشور، دریافت آبونمان از مشترکین تلفن‌ های ثابت را فاقد مجوز قانونی دانست و آن را ابطال کرد.

روز گذشته وزیر ارتباطات نیز این حکم و حذف هزینه آبونمان تلفن ثابت از قبوض مشترکان را لازم الاجرا دانست و تصریح کرد: به دلیل آنکه کاهش این بخش از درآمد مخابرات، به ضرر توسعه شبکه مخابرات کشور است، قبلا نامه ای در این زمینه به دیوان عدالت نوشته و درخواست کردیم زمان بیشتری برای این تصمیم گیری گذاشته شود، اما با توجه به اینکه این حکم صادر شده، اجرای آن برای ما لازم الاجراست.

ارسال نظر