حجم بزرگی از حملات سایبری از طریق سیستم کنترل از راه دور انجام می شود

رسانه کلیک - تجارب به دست آمده از فرآیندهای امدادی در حوزه مقابله با باج‌ افزارها در فضای بومی تولید و تبادل اطلاعات حاکی از آن است که حجم بسیار بزرگی از حملات سایبری از طریق نفوذ به پروتکل RDP با سرقت یا یافتن رمز عبور رخ می‌ دهد.

حجم بزرگی از حملات سایبری از طریق سیستم کنترل از راه دور انجام می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ مرکز ماهر درباره چگونگی افزایش امنیت در پروتکل RDP (دسترسی از راه دور به دسکتاپ) با تکیه بر احراز هویت دو مرحله‌ ای به منظور پیشگیری از حملات سایبری و به خصوص حملات باج افزاری، اطلاعیه ای صادر کرد.

تجارب به دست آمده از فرآیندهای امدادی در حوزه مقابله با باج‌ افزارها در فضای بومی تولید و تبادل اطلاعات نشان می دهد حجم بسیار بزرگی از حملات سایبری از طریق نفوذ به پروتکل RDP با سرقت یا یافتن رمز عبور رخ می‌ دهد.

فارغ از آن که توصیه جدی می‌ شود تا در صورت امکان از کاربرد این پروتکل در زیرساخت‌ های فناوری اطلاعات پرهیز شود، اما برای مواردی که مدیران ناچار به استفاده از این پروتکل هستند، تمهیدات زیر اتخاذ شود.

انجام تنظیماتی برای اجبار به استفاده از رمز عبور پیچیده

انجام تنظیماتی برای قفل شدن کاربر در صورت وارد کردن اشتباه رمز عبور بیش از تعداد مشخص

انجام تنظیماتی برای اجبار به تغییر دوره‌ ای رمز عبور

انجام تنظیماتی برای اجبار به عدم استفاده از رمزهای عبور تکراری

مرکز ماهر پیشنهاد می‌ کند که از احراز هویت دو مرحله‌ ای نیز استفاده شود.

از آن جا که انجام دادن تنظیمات و انتخاب ابزار کمکی برای انجام این فرآیند بسیار پیچیده است مرکز ماهر در سایت خود، ویدیوی آموزشی نیز به عنوان نمونه تهیه کرده است.

ارسال نظر