نام آیفون‌های جدید اپل را چگونه بخوانیم؟

رسانه کلیک - اپل چندی پیش از جدیدترین پرچمداران خود رونمایی کرد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با نحوه خواندن صحیح نام آیفون‌های جدید آشنا کنیم. همراه ما باشید.

نام آیفون‌های جدید اپل را چگونه بخوانیم؟

روز چهارشنبه کمپانی اپل از محصولات جدیدش از جمله آیفون‌های 2018 رونمایی کرد. آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR نام این گوشی‌های جدید بوده که به زودی روانه بازار می‌شوند. آیفون XS نسخه معمولی پرچمدار جدید اپل است که شباهت بیشتری به آیفون X دارد ( آیفون XS به صورت رسمی رونمایی شد؛ کپی برابر اصل آیفون 10! ). نسخه بزرگ‌تر پرچمدار اپل هم آیفون XS Max نام دارد که فقط از نظر ابعاد نسبت به مدل اصلی متفاوت است ( آیفون XS مکس معرفی شد؛ بزرگترین موبایل اپل تا به امروز ). همراه با این دو گوشی، آیفون XR هم معرفی شد. این مدل نسخه ارزان قیمت‌تر پرچمدار اپل محسوب می‌شود و به نمایشگر ال سی دی و دوربین تکی مجهز شده است ( اپل از گوشی آیفون XR رونمایی کرد؛ ارزان ترین پرچمدار کوپرتینویی! ).

نام آیفون‌های جدید

موضوعی که در این مطلب به آن می‌پردازیم، نحوه تلفظ صحیح نام آیفون‌های جدید است؛ چرا که افراد زیادی همچنان قادر به خواندن درست مدل این سری گوشی‌ها نیستند. مطمئنا شما هم مانند بسیاری از افراد، نام آیفون‌های جدید را به صورت "آیفون ایکس اس" می‌خوانید. اگر چنین است، باید بدانید شیوه خواندن مدل گوشی‌های سری X آیفون، با آنچه مشاهده می‌کنید کاملا متفاوت است. اپل به رسم گذشته از اعداد رومی در نام آیفون‌های جدید استفاده کرده و حرف X موجود در این مدل ها نشان دهنده عدد 10 است. بر همین اساس، مدل آیفون‌های جدید به صورت آیفون ده اس، آیفون ده اس مکس و آیفون ده آر خوانده می‌شود.

اپل از سال گذشته به مناسبت دهمین سالگرد آیفون، از عدد رومی X در پرچمدارش استفاده کرد و این رویه را برای امسال هم ادامه داد. اگر این شرکت آمریکایی بخواهد نام‌گذاری محصولاتش را با همین شیوه ادامه دهد، ظاهرا باید سال دیگر منتظر آیفون XI باشیم.

نظر شما در رابطه با نام آیفون‌های جدید و روند نام‌گذاری آن‌ها توسط اپل چیست؟

ارسال نظر