جزییات دسترسی‌ های مجاز به حریم خصوصی مشترکان

بنابر گزارش این وزارتخانه، درباره حریم خصوصی تدوین لایحه «صیانت و حفاظت از داده‌ ها» به تازگی انجام شده است و علاوه بر این، اقدامات اجرایی دیگری برای رعایت اصول حرفه‌ ای نیز انجام شده است.

جزییات دسترسی‌ های مجاز به حریم خصوصی مشترکان

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ وزارت ارتباطات در تازه‌ ترین گزارش عملکرد خود در دولت دوازدهم از تهیه و ابلاغ دستورالعمل صیانت از داده‌ های شخصی مردم خبر داده، جزییات دسترسی افراد مجاز به اطلاعات مشترکان را تشریح کرده است.

بنابر گزارش این وزارتخانه، درباره حریم خصوصی تدوین لایحه «صیانت و حفاظت از داده‌ ها» به تازگی انجام شده است و علاوه بر این، اقدامات اجرایی دیگری برای رعایت اصول حرفه‌ ای نیز انجام شده است.

براساس این اعلام، ابتدا با بازدیدهای مستمر از اپراتورها، دستورالعمل و چک لیست کنترل صیانت از داده‌ های شخصی مردم تهیه و با هماهنگی و تأیید مراجع ذی‌ ربط به مناطق ابلاغ شد. از جمله مفاد عمومی این دستورالعمل می‌ توان به الزام دسترسی افراد مجاز به سامانه‌ ها تنها با رمز عبور یا قفل سخت‌ افزاری، ضرورت وجود ضد بدافزار و دیوار آتش با به‌ روزرسانی مداوم در تمامی رایانه‌ ها، نصب سیستم هشدار دهنده ۲۴ ساعته و UPS فعال در محل‌ ها، در اختیار داشتن گواهی عدم سوء پیشینه توسط افراد دارای دسترسی، اعلان دسته‌ بندی‌ های اطلاعات شخصی ب ه مردم و محدودیت تعداد افراد مجاز به حداکثر ۲ نفر اشاره کرد.

سایر مفاد تخصصی فنی نیز برای رعایت دقیق الزامات و استانداردها به تمامی مناطق ابلاغ شده است و هرگونه تخلف در این حوزه با شدت برخورد و تعقیب قضایی خواهد شد به طوری که با نقض غیر هدفمند حریم خصوصی مشترکان توسط اپراتور، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

ارسال نظر