فروش بازی Forza Horizon 4 رکورد زد!

رسانه کلیک - بر اساس گفته های شرکت سرشناس مایکروسافت، میزان فروش بازی Forza Horizon 4 در مقایسه با نسخه های قبلی فوق العاده بوده و این عنوان ویدیویی اخیرا لقب سریع ترین فروش مجموعه «فورزا هورایزن» را به نام خود ثبت کرده است.

فروش بازی Forza Horizon 4 رکورد زد!

بازی Forza Horizon 4 یکی از بهترین و برترین بازی های ریسینگ و ماشین رانی سال جاری میلادی به شمار می رود که خوشبختانه این عنوان ویدیویی ضمن آنکه تمامی المان ها و ویژگی های مثبت نسخه های قبلی خود را حفظ کرده و به ریشه های اصلی مجموعه خود پایبند مانده است، با گسترش آن ها و پیاده سازی نوآوری ها و ایده های ناب و تازه، در میان بازیکنان و گیمرها نیز به محبوب ترین بازی ریسینگ چند سال اخیر تبدیل شده و فراتر از انتظارات منتقدان حوزه بازی های ویدیویی عمل کرده است.

فروش بازی Forza Horizon 4 رکورد جدیدی را در این مجموعه به ثبت رسانده است!

در همین رابطه، چندی پیش آقای هاروی ایگل (Harvey Eagle)، مدیر ارشد بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت در بریتانیا، در تازه ترین گفت و گوی خود با وب سایت معتبر و مشهور «گیمز اینداستری» (Games Industry) اشاره کرد که میزان فروش بازی Forza Horizon 4 در انگلستان خیره کننده و باورنکردنی بوده و این عنوان توانست رکورد سریع ترین فروش در میان سایر بازی های این مجموعه را بکشند.

به علاوه، عرضه بازی «فورزا هورایزن 4» باعث شده تا کاربران و دارندگان کنسول های ایکس باکس وان بیشتر از گذشته به عضویت در سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) ترغیب شوند. از این رو، به نظر می رسد تعداد کاربران این سرویس از روز یاد شده با رشد قابل توجهی رو به رو شده و افراد به جای خرید و تهیه این عنوان، به سراغ عضویت در این سرویس رفته تا ضمن تجربه بازی فورزا هورایزن 4، به صورت رایگان و برای مدت یک ماه به بیش از 100 عنوان ویدیویی دیگر دسترسی داشته باشند.

هاروی ایگل در این باره می گوید:

ما از اینکه بازی Forza Horizon 4 مورد استقبال بازیکنان و گیمرهای بسیار زیادی قرار گرفته است، هیجان زده هستیم. بر اساس جدیدترین داده ها و اطلاعات منتشر شده از سوی منبع GFK، این عنوان ویدیویی که در محیط زیبا و تاریخی بریتانیا جریان دارد و توسط یک استودیوی بازی سازی بریتانیایی به نام «پلی گراند گیمز» طراحی و ساخته شده است، هم اکنون به عنوان سریع ترین بازی به فروش رفته در مجموعه «فورزا هورایزن» شناخته می شود. به علاوه، ما شاهد افزایش چشمگیر تعداد کاربران سرویس «ایکس باکس گیم پس» هستیم. این دستاورد و موفقیت نتیجه جاه طلبانه بودن آخرین نسخه از مجموعه فورزا، بزرگ ترین IP ریسینگ در جهان است.

با توجه به صحبت های هاروی ایگل، میزان فروش بازی Forza Horizon 4 به نسبت نسخه های پیشین مجموعه فورزا هورایزن بسیار زیاد است. از طرفی، مایکروسافت در سال های گذشته هیچ برنامه ای برای عرضه نسخه سوم این مجموعه در سرویس یاد شده نداشت و این در حالی است که این عنوان ویدیویی به طور همزمان در ایکس باکس گیم پس نیز عرضه شده و بسیاری از مشترکین این سرویس بدون پرداخت هزینه و خرید آن، به تجربه بازی می پردازند. بنابراین، بخش زیادی از طرفداران پر و پا قرص سری فورزا هورایزن و کاربران کنسول ایکس باکس وان نسبت به خرید بازی اقدام نکرده اند. با این حال، عنوان فورزا هورایزن 4 بار توانست رکورد سریع ترین فروش در میان سایر بازی های این سری را از آن خود کند.

هرچند، توجه داشته باشید که صحبت های مدیر ارشد بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت در بریتانیا در رابطه با میزان فروش بازی Forza Horizon 4 صرفا به فروش این عنوان در کشور انگلستان محدود شده و وی اطلاعات و جزئیاتی در رابطه با فروش جهانی این اثر محبوب و فوق العاده منتشر نکرده است.

تعداد بازیکنان بازی «فورزا هورایزن 4» تقریبا دو برابر تعداد بازیکنان نسخه قبلی این مجموعه ریسینگ است.

فارغ از بحث میزان فروش بازی Forza Horizon 4 و رکوردشکنی آن، این عنوان از حیث تعداد بازیکن نیز یک سر و گردن از نسخه قبلی خود بالاتر است. به طور دقیق تر، تحقیقات و بررسی های وب سایت معروف «کادوس پرایم» (Kudos Prime) نشان می دهد در حال حاضر بیش از 1.63 میلیون بازیکن مشغول تجربه نسخه چهارم بازی فورزا هورایزن هستند که این آمار و ارقام در مقایسه با تعداد بازیکنان نسخه سوم، حدود 114 درصد رشد داشته است. به بیان ساده تر، تعداد بازیکنان بازی فورزا هورایزن 4 تقریبا دو برابر تعداد بازیکنان نسخه سوم این سری پرطرفدار است که نمی توان تاثیر عرضه همزمان این عنوان ویدیویی در سرویس ایکس باکس گیم پس در تعداد کاربران آن را نادیده گرفت.

در ادامه نمودار تعداد بازیکنان بازی Forza Horizon 4 در زمان های مختلف و گوناگون را مشاهده می کنید.

نکته دیگر در رابطه با تعداد بازیکنان این عنوان ویدیویی، ادامه روند صعوی آن است؛ به طوری که از زمان عرضه تا به امروز، این بازی همواره میزبان بازیکنان و گیمرهای جدیدی بوده و به مرور زمان نیز شاهد گسترش چشمگیر جامعه بازیکنان آن هستیم.

ناگفته نماند؛ بازی مورد انتظار و پرطرفدار Forza Horizon 4 در روز سه شنبه دهم مهر ماه سال جاری (دوم ماه اکتبر سال میلادی 2018) توسط استودیوی پلی گراند گیمز و شرکت مایکروسافت به صورت انحصاری روی دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 منتشر شد. همچنین، در حال حاضر نسخه استاندارد، دیلاکس و آلتیمیت (Ultimate) بازی به ترتیب با قیمت های 59.99 دلار، 79.99 دلار و 99.99 دلار در فروشگاه های ایکس باکس لایو و مایکروسافت استور به فروش می رسد.

به علاوه، نسخه ایکس باکس وان ایکس این عنوان ویدیویی مثل همیشه با کیفیت بالاتری به نسبت نسخه معمولی کنسول ایکس باکس وان اجرا می شود.

البته، همان طور که ردموندی ها وعده داده بودند، عنوان ویدیویی فورزا هورایزن 4 از همان روز انتشار خود در سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) قرار گرفت. بدین ترتیب، تمامی کاربران و اعضای این سرویس ویژه شرکت مایکروسافت هم اکنون می توانند به صورت رایگان به تجربه این بازی بپردازند. گفتنی است که در حال حاضر اشتراک یک ماهه سرویس ایکس باکس گیم پس به قیمت 9.99 دلار در فروشگاه های مذکور خریداری می شود.

حال، فراموش نکنید که دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را در رابطه با میزان فروش بازی Forza Horizon 4 و رکوردشکنی خارق العاده آن با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر