راک استار بازی Red Dead Redemption 3 را تولید می کند؟

رسانه کلیک - در صورت عملکرد فوق العاده بازی «رد دد ردمپشن 2» و همچنین وجود داستان عمیق و درگیر کننده، استودیوی سرشناس «راک استار گیمز» به سراغ ساخت و توسعه بازی Red Dead Redemption 3 می رود!

راک استار بازی Red Dead Redemption 3 را تولید می کند؟

کمتر از یک هفته با انتشار یکی از مورد انتظارترین و بزرگ ترین بازی های نسل هشتم به نام Red Dead Redemption 2 فاصله داریم و استودیوی نامدار و پرآوازه راک استار گیمز با همکاری شرکت «تیک تو اینتراکتیو» در حال آماده سازی فرآیند عرضه این اثر ویدیویی است. با اینکه نسخه دوم سری رد دد ردمپشن هنوز عرضه نشده، اما برخی از هواداران و طرفداران پر و پا قرص این فرانچایز کنجکاو هستند که از برنامه های بعدی راک استار گیمز در خصوص این مجموعه مطلع شوند.

از این رو، چندی پیش وب سایت Vulture گفت و گویی را با بنیان گذار استودیوی راک استار گیمز، آقای دن هاوزر (Dan Houser)، ترتیب داد که در جریان این مصاحبه، سوال هایی در زمینه ساخت و توسعه بازی Red Dead Redemption 3 مطرح شد و شانس و احتمال عرضه نسخه سوم این مجموعه را دو چندان کرد.

جدا از برخی دلایل مهم دیگر، ساخت نسخه سوم سری «رد دد ردمپشن» به عملکرد نسخه دوم این مجموعه بستگی دارد.

به طور دقیق تر، آقای دن هاوزر در جریان این گفت و گو اشاره کرد که ساخت نسخه بعدی مجموعه رد دد ردمپشن به چند تا عامل مهم نظیر عملکرد بازی Red Dead Redemption 2 بستگی دارد. اما این بدان معنا نیست که در صورت عملکرد و فروش رضایت بخش و خیره کننده نسخه دوم این سری، راک استار حتما دست به ساخت نسخه سوم آن هم می زند، چرا که موفقیت و فروش فوق العاده زیاد این عنوان بر هیچکس پنهان نیست و به نوعی همه تحلیلگران، منتقدان و بازیکنان روزهای درخشانی را برای این اثر ویدیویی مورد انتظار پیش بینی می کنند.

فارغ از بحث موفقیت نسخه دوم این مجموعه، مهمترین عاملی که ساخت و توسعه بازی Red Dead Redemption 3 را رقم می زند، وجود داستان خوب و درگیر کننده برای ارائه است! به عبارتی، در صورتی که اتفاقات و حوادث مناسبی را برای روایت در نسخه بعدی این سری وجود نداشته باشد، تیم سازنده به هیچ عنوان به سراغ ساخت نسخه سوم نمی رود و این مجموعه در همان نسخه دوم به کار خود خاتمه می دهد.

آقای دن هاوزر در این خصوص می گوید:

اگر موفقیت و عملکرد بازی رد دد ردمپشن 2 رضایت بخش بوده و چیز مناسبی برای ارائه و بازگویی وجود داشته باشد، تیم سازنده دست به ساخت و توسعه دنباله این مجموعه [رد دد ردمپشن 3] می زند.

از آنجا که بازی رد دد ردمپشن 2 یک اثر ویدیویی مورد انتظار و بزرگی محسوب می شود و نام، هویت و اعتبار مجموعه Red Dead Redemption را یدک می کشد، هیچ شک و شبهه ای در رابطه با فروش و عملکرد آن وارد نیست و این عنوان یکی از مدعیان جدی بهترین بازی سال و همچنین بهترین بازی نسل هشتم است. از این رو، ظاهرا یکی از شرط های مهم ساخت دنباله این سری به خودی خود برطرف می شود.

وجود داستان مناسب و درگیر کننده از دیگر شرط های ساخت و توسعه بازی Red Dead Redemption 3 است.

شرط دوم یا همان وجود داستان مناسب نیز همواره یکی از شرط های مهم برای ساخت و توسعه هر دنباله است که این موضوع برای شرکت های عظیم و پرآوازه بازی سازی دنیا نظیر راک استار گیمز کار چندان سخت و دشواری نیست. بنابراین، از صحبت های آقای دن هاوزر می توان این برداشت را کرد که راک استار گیمز در آینده حتما به مجموعه رد دد ردمپشن باز می گردد و با روایت داستان عمیق دیگر، تجربه جدیدی را برای بازیکنان و طرفداران این سری به ارمغان می آورد.

با این حال، چنانچه موفقیت و فروش بازی رد دد ردمپشن 2 رکورد جدیدی را به ثبت برساند و از طرفی دیگر نیز، راک استار گیمز داستان خوب، درگیر کننده و عمیقی را برای نسخه های بعدی این مجموعه در دست داشته باشد، ساخت و توسعه بازی Red Dead Redemption 3 با توجه به اظهارات بنیان گذار استودیوی راک استار گیمز قطعی است. اما، نکته مهم اینجا است که بر اساس سوابق قبلی این استودیو، نباید منتظر معرفی و یا عرضه نسخه سوم سری رد دد ردمپشن در آینده نزدیک باشیم، چرا که در حال حاضر سازندگان تمام تمرکز خود را روی عرضه و پشتیبانی از بازی Red Dead Redemption 2 قرار داده اند و پس از انتشار این عنوان نیز، همچنان با عرضه به‌روزرسانی ها و بسته های الحاقی، محتویات جدیدی به بخش آنلاین بازی اضافه می کنند.

در طرف دیگر، شایعه ها و گزارش ها از شروع فرآیند ساخت بازی Bully 2 خبر می دهد.

به علاوه، شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت راک استار گیمز در حال حاضر روی ساخت و توسعه نسخه دوم مجموعه Bully کار می کند و مطابق برخی گزارش ها و شایعه ها، به نظر می رسد بازی Bully 2 پروژه بعدی این شرکت پس از عرضه عنوان ویدیویی رد دد ردمپشن 2 خواهد بود. در این رابطه، چندی پیش شرکت راک استار گیمز با انتشار آگهی استخدام، از نوجوانان و جوانان برای بازیگری در نقش های مختلف دعوت به عمل آورد که این موضوع به نوعی از آغاز فرآیند ساخت بازی Bully 2 خبر می دهد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

در پایان، عنوان ویدیویی مورد انتظار و پرطرفدار Red Dead Redemption 2 در روز چهارم آبان ماه سال 97 (بیست و ششم ماه اکتبر سال جاری میلادی) توسط شرکت «تیک تو اینتراکتیو» روی دو کنسول نسل هشتم پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر می شود. در خصوص عرضه این عنوان روی پلتفرم پی سی، حدس و گمان های مختلفی وجود دارد که هیچ کدام یک از آن ها توسط استودیوی راک استار گیمز تایید و یا تکذیب نشده است. با این حال، سازندگان بر این باورند که خبری از نسخه رایانه شخصی بازی رد دد ردمپشن 2 نیست، اما در طرف دیگر، تحلیلگران و بازیکنان این سیاست های راک استار گیمز را یک تصمیم تکراری می دانند که بارها و بارها خلاف ادعای آن ها ثابت شده است.

همچنین، در حال حاضر نسخه های استاندارد، ویژه (Special Edition) و آلتیمیت (Ultimate Edition) این عنوان ویدیویی به ترتیب با قیمت های 59.99 دلار، 79.99 دلار و 99.99 دلار در فروشگاه های ایکس باکس لایو پلی استیشن استور قابل خریداری است. ذکر این نکته مهم است که تنها چند روز به پایان فرصت دریافت مزایای پیش خرید این بازی باقی مانده است. از این رو، در صورت علاقه می توانید یکی از سه نسخه مذکور را از طریق فروشگاه های ذکر شده خریداری کنید و مزایا و هدایایی نظیر دریافت 500,000 پول درون بازی جی تی ای در بخش آنلاین، دریافت پول بیشتر در بخش داستانی بازی، کیت The Outlaw Survival و اسب جنگی (The War) بهره مند شوید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با ساخت و عرضه بازی Red Dead Redemption 3 چیست؟ به نظر شما، راک استار گیمز پس از عرضه نسخه دوم این مجموعه، به سراغ ساخت کدام یک از مجموعه های بی نظیر خود می رود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر