جید ریموند، سازنده بازی اساسینز کرید شرکت الکترونیک آرتز را ترک کرد

رسانه کلیک - ساعاتی پیش خانم جید ریموند (Jade Raymond)، موسس استودیوی EA Motive و تهیه کننده بازی های مشهوری از جمله «اساسین کرید 2»، شرکت الکترونیک آرتز را بنا به دلایل نامشخصی ترک کرد.

جید ریموند، سازنده بازی اساسینز کرید شرکت الکترونیک آرتز را ترک کرد

جید ریموند یک شخص تاثیرگذار در صنعت بازی های ویدیویی به شمار می رود که بیش از یک دهه در این حوزه فعالیت می کند و با مدیریت انواع استودیوها و تهیه کنندگی بازی ها، عناوین ویدیویی متنوع و بی نظیری را تولید کرده است. فعالیت حرفه ای وی در ابتدا در شرکت فرانسوی یوبی سافت شکل گرفت، به طوری که جید ریموند به عنوان تهیه کننده بازی های پرطرفداری از جمله Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist، اساسین کرید 2 و نسخه اول مجموعه Watch Dogs، موفقیت درخشانی را در کارنامه خود به ثبت رساند.

در پی موفقیت و عملکرد فوق العاده بازی های ذکر شده، جید ریموند در سال 2015 شرکت یوبی سافت را به مقصد شرکت الکترونیک آرتز ترک کرد. با آغازی همکاری وی با الکترونیک آرتز، جید ریموند به سرعت استودیوی خود تحت عنوان EA Motive را زیر نظر شرکت الکترونیک آرتز تاسیس کرد و در این استودیو روی ساخت و توسعه بازی های ویدیویی گوناگونی نظیر سری «جنگ ستارگان» مشغول به کار شد.

حال، شواهر امر گویای این موضوع است که فعالیت جید ریموند در شرکت الکترونیک آرتز به پایان رسیده و وی پس از سه سال همکاری با EA، در نهایت از این شرکت بزرگ بازی سازی جدا شده است.

در همین رابطه، دقایقی پیش نیز الکترونیک آرتز با انتشار بیانیه ای رسما خروج خانم جید ریموند را تایید کرد. به گفته این شرکت، در حال حاضر خانم سامانتا رایان (Samantha Ryan)، مدیر بخش موبایل شرکت الکترونیک آرتز، استودیوی BioWare و استودیوی Maxis، به عنوان جایگزین خانم جید ریموند انتخاب و تمامی فعالیت های ریموند به وی سپرده شده است.

متن بیانیه شرکت الکترونیک آرتز به شرح زیر است:

استودیوهای بازی سازی شرکت الکترونیک آرتز همواره روی ارائه تجربه های جدید و خلاقانه به بازیکنان تمرکز کرده اند. لارا میله‌ (Laura Miele) و تیم عالی وی قدم های بلندی را در راستای پشتیبانی بهتر از بازی های ویدیویی استودیوهای ما و در این حرفه برداشته اند که بدین خاطر، مدیریت استودیوهای زیادی از جمله Motive به خانم سامانتا رایان واگذار شد. سامانتا رایان به گسترش ایده ها و ارائه نوآوری های جدید و خارق العاده معروف بوده و وی یک بازی ساز بسیار باتجربه و مشهوری است که عناوین ویدیویی محبوب زیادی از The Sims گرفته تا Batman: Arkham City و No One Lives Forever در کارنامه وی به چشم می خورد. به علاوه، وی هم اکنون روی ساخت و توسعه بازی مورد انتظار و بزرگ Anthem فعالیت می کند.

در ادامه، الکترونیک آرتز ادعا کرد که به دلیل تغییرات به وجود آمده در بخش مدیریت این شرکت و استودیوی های بازی سازی زیرمجموعه، جید ریموند در نهایت تصمیم به خروج از EA گرفت. الکترونیک آرتز بر این باور است که تمامی استودیوی های زیرمجموعه خود باید روی نوآوری ها و ارائه تجربه های نوین و خلاقانه تمرکز و عناوین ویدیویی متفاوت و گوناگونی را برای بازیکنان و طرفداران خلق کنند.

از این رو، به نظر می رسد که شرکت الکترونیک آرتز به خاطر سابقه کاری درخشان خانم سامانتا رایان، وی را به منظور ارتقا و بهبود آثار ویدیویی به عنوان مدیر جدید استودیوی Motive انتخاب کرده است.

در پایان، شرکت الکترونیک آرتز از تمامی فعالیت های ارزشمند خانم جید ریموند برای خلق بازی های ویدیویی جدید و تشکیل تیم های عالی تشکر کرد. در کنار این قدردانی، EA رسما تایید کرد که پروژه ها و آثار ویدیویی استودیوی Motive پس از خروج جید ریموند بدون هیچ تغییری همچنان باقی می مانند و در آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری از آن ها منتشر خواهد شد.

در پی این تغییرات، خانم جید ریموند تصمیم گرفت که شرکت الکترونیک آرتز را برای همیشه ترک کند. در زمان حضور او در شرکت الکترونیک آرتز و همکاری با ما، تیم فوق العاده خوبی تشکیل شد و ریموند خدمات ارزشمند زیادی انجام داد. وضعیت ساخت و توسعه عناوین ویدیویی در استودیوی Motive و دیگر استودیوی های ما بدون هیچ تغییری باقی می ماند و پروسه تولید آن ها ادامه می یابد. ما از تمام تلاش جید ریموند تشکر و قدردانی و برای ماجراجویی های بعدی وی آرزوی موفقیت می کنیم. تمامی استودیوی های بازی سازی شرکت الکترونیک آرتز به فعالیت خود در زمینه بهبود هر چه بیشتر پروژه ها ادامه می دهند و تجربه های جدیدتر و خلاقانه تری را به ارمغان می آورند. در آینده جزئیات و اطلاعات بیشتری در خصوص پروژه های بعدی با شما به اشتراک می گذاریم.

در حال حاضر شرکت الکترونیک آرتز دلیل اصلی این جدایی را اعلام نکرده است. از طرفی دیگر، خانم جید ریموند نیز در صفحه رسمی شبکه های اجتماعی خود نیز از دلیل این تصمیم غافلگیر کننده سخن نگفته است.

هنوز مشخص نیست که جید ریموند پس از ترک شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی Motive، به کدام یک از شرکت های بازی سازی مطرح جهان می پیوندد. برخی گزارش ها و شایعه ها نشان می دهد که وی بار دیگر به یوبی سافت بازمی گردد و در سمت های مدیریتی این شرکت، مجددا کارگردانی عناوین ویدیویی پرطرفداری را برعهده می گیرد.

با توجه به اینکه وی در زمان ورود به شرکت EA، استودیوی «موتییو» را شخصا و زیر نظر الکترونیک آرتز تاسیس کرد، ممکن است در ادامه شاهد تاسیس استودیوی دیگری از سوی ریموند باشیم. چه بسا این شرکت می تواند زیر مجموعه شرکت های معروف بازی سازی دنیا باشد و یا مانند آقای هیدئو کوجیما، جید ریموند استودیوی شخصی و کاملا مستقل خود را تاسیس کند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با خروج غیرمنتظره خانم جید ریموند از شرکت الکترونیک آرتز چیست؟ به نظر شما، علت اصلی این اتفاق و جدایی ریموند از استودیوی Motive و شرکت بزرگ الکترونیک آرتز چه می تواند باشد؟ دیدگاه ها و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر