تراشه امنیتی T2 اپل، استراق سمع از طریق میکروفن را غیر ممکن می کند!

رسانه کلیک - شرکت اپل شب گذشته در شهر نیویورک از محصولات جدید خود رونمایی کرد که برخی از آن ها از تراشه امنیتی T2 بهره می برند. 

تراشه امنیتی T2 اپل، استراق سمع از طریق میکروفن را غیر ممکن می کند!

تراشه امنیتی T2 اپل می تواند اطلاعات کاربران را بصورت طبقه بندی شده رمزنگاری کند تا افراد مختلف و هکرها نتوانند به داده ها دسترسی پیدا کنند. این تراشه در سه محصول مک بوک پرو 2018، مک بوک ایر 2018 و مک مینی 2018 مورد استفاده قرار گرفته است.

اما یکی از ویژگی های اصلی تراشه امنیتی T2 جلوگیری از استراق سمع و شنود هکرها از طریق میکروفن مک های جدید اپل است. در واقع T2 ارتباط میکروفن را در هنگام عدم استفاده بصورت سخت افزاری قطع می کند و این موضوع باعث می شود هکرها نتوانند روی کاربران شنود انجام دهند.

البته این قابلیت تنها در هنگام بسته بودن در لپ تاپ قابل استفاده است. با این حال T2 دوربین لپ تاپ را قطع نمی کند و این خود می تواند دست هکرها را تا حدودی باز بگذارد.

تراشه امنیتی T2 علاوه بر قطع میکروفن دستگاه، فایل های موجود روی حافظه داخلی دستگاه را رمزنگاری کرده و از داده های مربوط به اثر انگشت نیز محافظت می کند.

اپل همچنین با انتشار یک مقاله به صورت کامل شرح وظایف تراشه امنیتی T2 را مشخص کرده که از اینجا قابل دانلود است.

لپ تاپ ها و کامپیوترهای اپل همواره به عنوان یکی از غیر قابل نفوذترین رایانه های دنیا شناخته می شود. اکنون با ارائه این سیستم امنیتی این رایانه ها در برابر این گونه حملات کاملا مقاوم شده اند.

ارسال نظر