باگ سیستم عامل iOS 12.1 اطلاعات مخاطبین را در اختیار هکرها قرار می دهد

رسانه کلیک - اپل به تازگی سیستم عامل iOS 12.1 را در اختیار کاربران قرار داده است. بر اساس گزارشی جدید، این نسخه از سیستم عامل iOS دارای باگ امنیتی است.

باگ سیستم عامل iOS 12.1 اطلاعات مخاطبین را در اختیار هکرها قرار می دهد

چند روز پیش اپل سیستم عامل iOS 12.1 را عرضه کرد. بر اساس اطلاعاتی که از سوی کارشناسان امنیتی در اختیار رسانه ها قرار گرفته، قفل دستگاه های مجهز به این نسخه از سیستم عامل iOS می تواند دور زده شود.

توسط این باگ امنیتی می توان به تمام اطلاعات مخاطبین آیفون دسترسی پیدا کرد و از طریق FaceTime تماس برقرار کرد.

این باگ امنیتی تنها در سیستم عامل iOS 12.1 حضور دارد و خطری گوشی های دارای نسخه قدیمی تر این سیستم عامل را تهدید نمی کند. در گذشته شاهد حضور باگ های امنیتی زیادی در سیستم عامل موبایل اپل بودیم. در نسخه قبلی این سیستم عامل، iOS 12.0.1 هکرها می توانستند به تصاویر اخیر کاربران دسترسی پیدا کنند.

باگ امنیتی موجود در iOS 12.0.1 و iOS 12.1 نیاز به دسترسی فیزیکی به آیفون های اپل دارد. در همین راستا افراد آشنا می توانند به اطلاعات گوشی هوشمند شما دسترسی پیدا کنند، البته اگر دستگاه خود را در اختیار افراد دیگری نیز قرار می دهید، احتمال دزدیده شدن اطلاعات شما وجود دارد.

هک آیفون

در گذشته شاهد وجود مشکل در سیستم آنلاک محصولات اپل بودیم. حضور باگ امنیتی در سیستم عامل iOS 6.1 به هکرها در سال 2013 اجازه می داد با کمترین دردسر به اطلاعات مخاطبین و تصاویر آیفون های اپل دسترسی پیدا کنند.

اپل توانست این مشکل را در نسخه های بعدی iOS 6 رفع کند؛ با این حال کارشناسان مشکل مشابهی را در سیستم عامل iOS 7 و همچنین iOS 8.1 گزارش کردند. وجود باگ در لاک اسکرین اپل تبدیل به یک امر مرسوم شده است. در حال حاضر اپل در رابطه با این باگ امنیتی در جدیدترین نسخه از سیستم عامل iOS واکنشی از خود نشان نداده است.

ارسال نظر