نحوه دانلود گزارش لینک ها در کنسول جدید گوگل وبمستر

رسانه کلیک - گوگل یک گزارش لینک با برند جدید برروی نسخه جدید کنسول جستجوی گوگل منتشر کرده است. مهمترین چیزی که درمورد این گزارش لینک باید بدانیم این است که حاوی داده های متفاوت تری از آنچه در گزارش لینک قدیمی دیده می شد، است. 

نحوه دانلود گزارش لینک ها در کنسول جدید گوگل وبمستر

در این مطلب سعی داریم نحوه دانلود گزارش لینک در وبمسترتولز جدید را بیان کنیم.

دانلود گزارش لینک در وبمسترتولز

برای بیرون کشیدن لینک های تان باید به بخش گزارش های لینک دهی در کنسول جدید جستجوی گوگل (نه گزارش لینک دهی در نسخه قدیمی) که زیر مجموعه گزینه status منوی سمت چپ بوده بروید و لینک های موردنظر را انتخاب کنید.

سرچ کنسول گوگل سرچ کنسول گوگل

در گوشه بالا و در سمت راست گزینه ای با نام Export وجود دارد که شامل «لینک های نمونه» یا «آخرین لینک ها» است.

سرچ کنسول گوگل

داده ها را می توان در فرمت CSV و یا فرمت های دیگر دانلود کرد.

سرچ کنسول گوگل
به یاد داشته باشید که به این دلیل که نسخه قدیمی و جدید گزارش لینک هریک حاوی داده های متفاوتی هستند، ممکن است هردوی آن‌ها ارزشمند باشند. به همین جهت هنگام دانلود نسخه قدیمی را نیز دانلود کرده و با نسخه جدید ترکیب می کند.

براساس اعلام گوگل این گزارش جدید دقیق تر از نسخه پیشین است. منظور از دقیق بودن این است که تعداد لینک ها ممکن است کاهش یابد که دلیل این کاهش این است که این روش دقیق تر بوده و روشی مطمئن برای تهیه گزارش لینک هاست.

«داده ها در این گزارش دقیق تر از گزارش لینک های قدیمی سایت شما است. در نتیجه مقادیر در گزارش جدید کمتر می شود، اما این موضوع افت لینک ها را نشان نمی دهد، بلکه روشی دقیق و مطمئن برای گزارش دادن است.»

جان مولر نیز در آخرین برنامه Google Webmaster Office Hours در این مورد بحث کرده، اما قادر نبود نحوه تغییر یافتن گزارش ها را توصیف کند.
روش جدید گزارش لینک ها در میان عموم کاربران فراگیر شده، بنابراین اگر هنوز به آن دسترسی ندارید بهتر است هرچه زودتر آن را تهیه کنید.

ارسال نظر