احتمال استفاده از کدنام وانادیوم و ویبرانیوم برای آپدیت های جدید ویندوز 10

رسانه کلیک - گزارشی جدید به استفاده از کدنام وانادیوم و ویبرانیوم برای بروزرسانی های آینده سیستم عامل ویندوز 10 اشاره می کند. این آپدیت ها از سال آینده میلادی عرضه می شوند.

احتمال استفاده از کدنام وانادیوم و ویبرانیوم برای آپدیت های جدید ویندوز 10

در اوایل سال جاری میلادی گزارشی در اینترنت منتشر شد که به حذف کدنام Redstone از آپدیت های ویندوز 10 اشاره داشت. بروزرسانی اکتبر 2018 آخرین آپدیت با این کدنام محسوب می شود. بروزرسانی بعدی ویندوز 10 با کدنام 19H1 در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در حالی که کدنام 19H1 تاریخ عرضه آپدیت ویندوز 10 را مشخص می کند، مایکروسافت برای بروزرسانی های بعدی از کدنام های دیگری استفاده خواهد کرد. بر اساس گزارشی که به تازگی در اینترنت منتشر شده، مایکروسافت از عناصر شیمیایی برای نامگذاری بروزرسانی های آینده ویندوز 10 استفاده می کند.

گزارش منتشر شده به این موضوع اشاره می کند که بروزرسانی 19H1 ویندوز 10 با کدنام تیتانیوم در اختیار کاربران قرار می گیرد. پس از این بروزرسانی شاهد عرضه آپدیت جدیدی برای نیمه دوم سال 2019 خواهیم بود که با کدنام وانادیوم ارائه می شود.

در صورتی که مایکروسافت از استراتژی جدید برای نامگذاری آپدیت های ویندوز 10 استفاده کند، در سال 2020 کدنام کرومیوم برای این سیستم عامل در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است؛ هم اکنون این کدنام توسط شرکت گوگل استفاده می شود.

آپدیت جدید ویندوز 10

برخی گزارش ها به این موضوع اشاره کرده اند که مایکروسافت به جای استفاده از کدنام کرومیوم، به سراغ کدنام ویبرانیوم می رود. از این عنصر شیمیایی برای ساخت سپر خیالی کاپیتان آمریکا استفاده شده است.

مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز 10 تا به امروز، کدنام های مختلفی را برای آپدیت های آن در نظر گرفته است. اولین بروزرسانی های این سیستم عامل با کدنام Threshold در اختیار کاربران قرار گرفت و آخرین آن ها نیز دارای کدنام رداستون است.

با وجود انتشار این گزارش، این احتمال وجود دارد که مایکروسافت از کدنام های ساده تری برای آپدیت های بعدی ویندوز 10 استفاده کند. کدنام 19H1 و 19H2 می تواند شروع خوبی برای این استراتژی جدید باشد.

ارسال نظر