احتمال عرضه بازی Gears 5 در اردیبهشت سال آینده

رسانه کلیک - در حالی که اغلب بازیکنان مشغول تجربه عناوین جدید پاییز امسال هستند، گزارش های اخیر به تاریخ انتشار بازی Gears 5 اشاره می کند.

احتمال عرضه بازی Gears 5 در اردیبهشت سال آینده

شرکت مایکروسافت همواره در ماه های پایانی هر سال میلادی بیشتر از آنچه که به فکر معرفی محصولات و عناوین ویدیویی انحصاری خود باشد، روی افزایش فروش کنسول های ایکس باکس وان متمرکز می شود. با این حال، این شرکت سرشناس در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد بزرگ E3 سال جاری میلادی به معرفی نسخه جدید یکی از قدیمی ترین، بهترین و بزرگ ترین عناوین ویدیویی انحصاری کنسول های ایکس باکس به نام Gears 5 پرداخت و این بازی مورد انتظار برای عرضه در سال میلادی 2019 برنامه ریزی شده است.

از این رو، با توجه به اینکه نسخه های پیشین مجموعه Gears of War همواره المان های جدیدی را در خود جا داده و تجربه خاطره انگیزی را برای بازیکنان به ارمغان آورده است، در حال حاضر این فرانچایز طرفداران و هواداران بی شماری دارد و جزو برترین عناوین تاریخ صنعت بازی های ویدیویی یاد می شود. بر این اساس، نسخه تازه آن یعنی Gears 5 که هم اکنون مراحل ساخت و توسعه خود را در استودیوی «کوالیشن» طی می کند، بار دیگر گریبان گیر شایعه ها و گزارش ها شده و این بار شاهد افشای تاریخ انتشار بازی هستیم.

تا به امروز، اطلاعات و جزئیات نسبتا زیادی در خصوص سلاح، شخصیت ها و دشمنان بازی Gears 5 توسط شرکت مایکروسافت و استودیوی کوالیشن ارائه شده است، اما این عنوان ویدیویی محبوب و پرطرفدار به جز سال میلادی 2019، تاریخ انتشار دقیق تری ندارد و مشخص نیست که بخش بازی های ویدیویی شرکت مایکروسافت در چه ماه و چه روزی از سال آینده میلادی اقدام به انتشار نسخه کامل آن می کند.

با این حال، چندی پیش سرنخ های جدیدی در رابطه با تاریخ انتشار بازی Gears 5 در سراسر فضای مجازی به چشم می خورد که حاکی از عرضه این عنوان در ماه اردیبهشت سال 98 (ماه آوریل سال میلادی 2019) روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، ایکس باکس وان ایکس و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 است.

ماجرا از جایی آغاز می شود که چندی پیش خرده فروش مشهور «آمازون» (Amazon) صفحه جدیدی را برای فروش کتاب مجموعه Gears of War در فروشگاه رسمی خود ایجاد کرد که بخش توضیحات این محصول از عرضه کتاب سری «گرز آو وار» در روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه سال 98 (بیست و سوم ماه آوریل سال میلادی 2019) خبر می دهد.

در همین رابطه، ساعاتی پیش یکی از اعضای بخش بازی های ویدیویی شرکت و فروشگاه بزرگ آمازون به نام Wario64 توییت جدیدی را در صفحه رسمی حساب کاربری شبکه اجتماعی توییتر خود به اشتراک گذاشت که به اعلام زمان عرضه کتاب مجموعه Gears of War می پردازد. وی در این خصوص می گوید:

کتاب جامع بازی Gears of War در روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه سال 98 (بیست و سوم ماه آوریل سال میلادی 2019) منتشر خواهد شد.

جدا از بحث زمان عرضه، این کتاب تاریخچه و اتفاقات کلی مجموعه Gears of War را در قالب داستان بازگو می کند و ظاهرا برای افرادی که به تازگی قصد تجربه نسخه های جدید این سری را دارند، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. به عبارت دیگر، ممکن است امکان تجربه نسخه های ابتدایی مجموعه گرز آو وار برای کاربران تازه وارد فراهم نباشد و این افراد با تهیه و مطالعه محصول ذکر شده در جریان تمامی حوادث و اتفاقات تلخ و شیرین این سری قرار می گیرند و در صورت تجربه بازی Gears 5، با سرگشت داستان نسخه های قبلی این مجموعه آشنا خواهند بود.

از طرفی، انتشار کتاب تاریخچه و سرگشت یک مجموعه محبوب و پرمخاطب اتفاق جدیدی در صنعت بازی های ویدیویی نیست و اغلب فرانچایزهای پرطرفدار از چنین کتابی بهره می برند. از این رو، عرضه کتاب مجموعه Gears of War می تواند خبر خوبی برای علاقه مندان و کاربرانی باشد که به تازگی به دنیای عظیم و هیجان انگیز سری گرز آو وار می شوند.

اما نکته قابل توجه در رابطه با عرضه این کتاب، انتشار آن در ماه اردیبهشت سال آینده است که به نوعی به تاریخ انتشار بازی Gears 5 اشاره می کند. به طور دقیق تر، پس از افشا و رونمایی از کتاب مجموعه گرز آو وار، حدس و گمانه زنی های زیادی حواشی این عنوان ویدیویی به وجود آمد که بر اساس آن ها، به نظر می رسد بازی Gears 5 در فاصله چند هفته مانده به عرضه این کتاب جامع به دست بازیکنان و گیمرها می رسد.

بد نیست بدانید که استودیوی کوالیشن برای اولین بار نام نسخه جدید مجموعه گرز آو وار را از Gears of War 5 به Gears 5 تغییر داده و از کلمه این سری برای نام گذاری این عنوان ویدیویی استفاده کرده است. طبق گفته سازندگان، دلیل این اختصار، تفاوت و تنوع گیم پلی و به خصوص داستان بازی است که گویا بازیکنان با یک اثر کاملا جدیدی از این فرانچایز محبوب رو به رو هستند.

بدین ترتیب، داستان بازی Gears 5 در رابطه با مبارزه انسان ها با لوکاست‌ ها است که به دلیل رشد و پیشرفت بی نظیر بشر در زمینه تکنولوژی، در حال حاضر وابستگی انسان ها به استفاده از این تکنولوژی ها بیشتر شده و دشمنان با تشکیل نیروهای متحد، سعی در نابودی جامعه بشری دارند. بنابراین، شما به عنوان قهرمان داستان باید ریشه تمامی لوکاست‌ ها را پیدا کرده و به همراه دوستان و تیم خود همه آن ها از بین ببرید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تاریخ انتشار بازی Gears 5 و عرضه آن در اوایل اردیبهشت ماه سال 98 چیست؟ به نظر شما، آیا عرضه کتاب مجموعه گرز آو وار می تواند به نوعی از عرضه عنوان «گرز 5» در بهار سال آینده خبر دهد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر