آینده سری Metro به بازی Metro Exodus وابسته نیست!

رسانه کلیک - در حالی که یکی از اعضای استودیوی 4A Games آینده سری Metro و عرضه نسخه‌های بعدی این مجموعه برای پلتفرم رایانه شخصی را وابسته به عملکرد بازی مترو اکسدس در فروشگاه اپیک گیمز دانسته، اما شرکت دیپ سیلور همواره به عرضه عناوین ویدیویی روی پی‌سی اصرار دارد.

آینده سری Metro به بازی Metro Exodus وابسته نیست!

چند روز پیش بود که شرکت نامدار «دیپ سیلور» به طور ناگهانی و اتفاقی، اقدام به توقف فروش نسخه پی‌سی بازی Metro Exodus در تمامی فروشگاه‌ها کرد و پس از همکاری صورت گرفته با شرکت اپیک گیمز، این اثر مورد انتظار به مدت 12 ماه در انحصار فروشگاه تازه تاسیس اپیک گیمز خواهد بود. انتشار این خبر، بازخوردهای مختلفی را به همراه داشت و جدا از اینکه حتی شرکت ولو، خالق شبکه استیم، آن را نوعی بی‌انصافی در حق مشتریان خود دانست، حدس و گمانه‌زنی‌های فراوانی پیرامون موفقیت و یا شکست نسخه رایانه شخصی بازی در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد.

در این میان، یکی از اعضای استودیوی 4A Games، سازنده بازی مترو اکسدس، در تازه‌ترین گفت و گوی خود با هواداران از وابستگی آینده سری Metro به میزان فروش و عملکرد نسخه رایانه شخصی بازی Metro Exodus سخن گفت. به عبارتی، وی مدعی است در صورتی که نسخه پی‌سی عنوان ویدیویی مترو اکسدس انتظارات شرکت ناشر را برآورده نکند، احتمال اینکه نسخه‌های بعدی این مجموعه برای پلتفرم نام‌برده منتشر نشود، بسیار زیاد خواهد بود. موضوعی که با توجه به تاسیس تازه فروشگاه اپیک گیمز، نگرانی پی‌سی بازها و طرفداران دو آتیشه این فرانچایز را در پی داشته است. البته، بهتر است بدانید که وظیفه اتخاذ تصمیم نهایی جهت عرضه یک اثر برای پلتفرم‌های مختلف بر عهده شرکت ناشر است و استودیوی سازنده هیچ نقشی در تعیین پلتفرم‌های مقصد بازی ندارد.

در همین راستا، سرانجام شرکت دیپ سیلور وارد عمل شد و ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، رسما این دیدگاه اشتباه را تکذیب کرد. بر این اساس، به نظر می‌رسد که نظر دیپ سیلور و استودیوی 4A Games در خصوص پلتفرم‌های مقصد آینده سری Metro کاملا متفاوت بوده و این شرکت در صورتی که فروش نسخه رایانه شخصی بازی مترو اکسدس قابل قبول هم نباشد، باز هم به انتشار آثار بعدی این مجموعه روی پلتفرم پی‌سی ادامه خواهد داد.

به گفته دیپ سیلور، صحبت‌های قبلی در خصوص وابستگی آینده سری Metro به میزان فروش و عملکرد نسخه رایانه شخصی عنوان Metro Exodus بر اساس اظهارات شخصی یکی از سازندگان بازی بوده و هیچ‌گونه ارتباطی با تصمیمات شرکت دیپ سیلور و شرکت مادر آن یعنی Koch Media ندارد. بدین ترتیب، دیپ سیلور بار دیگر تاکید کرد که پلتفرم پی‌سی همواره هدف و قلب اصلی مجموعه مترو بوده و این شرکت کماکان به انتشار بازی‌های خود برای این پلتفرم ادامه خواهد داد.

جالب‌تر اینکه استودیوی 4A Games هیچ نقشی در اتخاذ تصمیم انتقال بازی مترو اکسدس از شبکه استیم به فروشگاه جدید اپیک گیمز نداشته و این اقدام مطابق دستور دیپ سیلور به عنوان شرکت ناشر بازی صورت گرفته است.

شرکت دیپ سیلور در این باره می‌گوید:

این دیدگاه [عدم عرضه نسخه‌های بعدی سری مترو برای پلتفرم پی‌سی] تاثیر منفی در احساسات شخصی یک فرد می‌گذارد. ما با احترام اعلام می‌کنیم که این دسته از تصمیمات مربوط به شرکت دیپ سیلور و یا شرکت مادر Koch Media می‌شود و استودیوی 4A Games هیچ نقشی در آن ندارد.

بازی مورد انتظار مترو اکسدس در روز جمعه 26 بهمن ماه سال جاری (پانزدهم ماه فوریه سال میلادی 2019) روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شود. همچنین، پس از اعلام خبر عرضه انحصاری بازی روی شبکه اپیک گیمز، هم‌اکنون نسخه‌های استاندارد و گلد (طلایی) این عنوان به ترتیب با قیمت‌های 49.99 دلار و 74.99 دلار در فروشگاه مذکور به فروش می‌رسد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با آینده سری Metro چیست؟ به نظر شما، آیا فروشگاه اپیک گیمز می‌تواند شایستگی خود برای عرضه انحصاری یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ویدیویی سال جاری یعنی مترو اکسدس را ثابت کند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر