کپسول دراگون SpaceX پس از چند روز تاخیر به ایستگاه فضایی ISS رسید

رسانه کلیک – کپسول دراگون SpaceX توانست پس از ۲ روز خود را به ایستگاه بین المللی ISS برساند. گفته می شود عملیات پرتاب این کپسول با یک هفته تاخیر انجام شده است.

کپسول دراگون SpaceX پس از چند روز تاخیر به ایستگاه فضایی ISS رسید

کپسول حمل بار SpaceX توانست دو روز پس از ترک ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا، به ایستگاه فضایی بین المللیISS رسیده و تجهیزات لازم برای آزمایش های علمی را تحویل دهد.

کپسول دراگون SpaceX در روز دوشنبه (چهارم مه ۲۰۱۹)، با محموله ای به وزن تقریبا ۵۵۰۰ پوند، در ایستگاه ISS فرود آمد. این سفر، هفدهمین ماموریت تحویل بار SpaceX به ماهواره دارای سرنشین است. این محموله شامل تجهیزات و تدارکات ضروری برای اجرای آزمایش هایی است که هدف از آن ها، نمایش نحوه کاربرد ریز جلبک ها در سیستم های پشتیبان زندگی و بهبود چرخه منابع است.

ناسا در یک گفتگوی آنلاین اظهار کرده است که کشت ریز جلبک ها برای تامین خوراک و همچنین ایجاد اکسیژن و مصرف دی اکسید کربن، می تواند منفعت زیادی در مأموریت های کاوشگرانه طولانی مدت داشته باشد.

کپسول دراگون SpaceX ماشین هرمس را نیز به ISS منتقل کرد. این ماشین به پژوهشگران کمک می کند تا به بررسی گرد و غبار رگولیت موجود در سطح ماه و سیارک های متعدد بپردازند. انتظار می رود که با این بررسی ها، دانش جدیدی درباره نحوه تشکیل و رفتار سیارک ها، شهاب سنگ ها و تکامل سیاره های مختلف حاصل شود.

پژوهش در ایستگاه ISS به آژانس های دولتی ایالات متحده آمریکا، صنایع خصوصی و موسسات علمی و پژوهشی اجازه می دهد تا به اجرای آزمایشات میکروگرانشی بپردازند. آزمایشاتی که ممکن است منجر به کشف فناوری های جدید، محصولات غذایی و درمان های پزشکی شده و کیفیت زندگی روی زمین را بهبود بخشند.

پرتاب موشکی روز شنبه به دلیل بروز مشکل در ایستگاه فضایی و همچنین سفینه بدون سرنشین خودکار SpaceX، چندین روز با تعویق انجام شد. این ماموریت همزمان با تایید خبر سقوط کپسول آزمایشی سرنشین دار دراگون از سوی کمپانی SpaceX بوده است ( تخریب کپسول Crew Dragon شرکت SpaceX در آخرین پرواز آزمایشى ). با اینکه هیچ گونه خسارت جانی در طی حادثه رخ نداده، اما تحقیقات پیرامون آن همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر