قیمت سرویس گوگل استادیا تابستان امسال مشخص می‌شود

رسانه کلیک - شرکت گوگل در تابستان امسال اطلاعات زیادی در خصوص قیمت، زمان عرضه و عناوین ویدیویی سرویس گوگل استادیا منتشر می کند.

قیمت سرویس گوگل استادیا تابستان امسال مشخص می‌شود

در حالی که رقابت پلتفرم های صنعت بازی های ویدیویی در نسل هشتم به دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خلاصه شد، اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و ظهور سرویس های استریم و ابری، به نظر می رسد آینده این صنعت در حوزه تکنولوژی ابری خواهد بود. به عبارتی، شاید پلی استیشن 5 و ایکس باکس بعدی به عنوان آخرین نسل از کنسول های خانگی باشند و طی چند سال آینده با راه اندازی کامل سرویس های ابری مختلف از جمله سرویس xCloud مایکروسافت ، شاهد انقلاب بزرگی در حوزه گیمینگ باشیم.

شرکت گوگل به عنوان یکی از غول های صنعت تکنولوژی اگرچه در زمینه بازی های ویدیویی هیچ فعالیتی نداشته، اما در جریان مراسم GDC سال جاری به طور غیرمنتظره از توسعه سرویس ابری گیمینگ خود به نام گوگل استادیا (Google Stadia) رونمایی کرد و رسما از آغاز رقابت با شرکت مایکروسافت و چه بسا سونی خبر داد.

طبق اظهارات شرکت گوگل، گوگل استادیا یک سرویس ابری است که به دور از محدودیت های سخت افزاری، امکان تجربه بازی های ویدیویی در هر زمان و مکان را برای بازیکنان فراهم می کند. با اینکه ماهیت این سرویس را به طور مفصل توضیح داده، اما هنوز اطلاعات زیادی از جمله زمان عرضه، بازی ها و قیمت آن مشخص نیست. در همین راستا، شرکت گوگل چندی پیش با انتشار بیانیه ای در صفحه رسمی سرویس گوگل استادیا در شبکه اجتماعی توییتر، رسما اعلام کرد که در تابستان سال جاری جزئیات بیشتری از قبیل قیمت، فهرست عناوین ویدیویی و اطلاعات مرتبط با زمان انتشار را با علاقه مندان به اشتراک می گذارد.

با توجه به برگزاری رویداد بزرگ E3 2019 طی چند هفته آینده، این احتمال وجود دارد که اطلاعات مذکور در جریان این نمایشگاه در اختیار کاربران قرار گیرد. در طرف دیگر، ممکن است گوگل به دور از ایجاد فضای رقابتی در E3، در یک زمان و مکان مناسب دیگر اقدام به انتشار این جزئیات کند.

فراموش نکنید که شرکت مایکروسافت هم به طور جدی در حال توسعه سرویس ابری xCloud بوده و چندی پیش با همکاری بسیاری از بازی سازان، مراحل آزمایشی این تکنولوژی جدید را آغاز کرده است. انتظار می رود در جریان کنفرانس مطبوعاتی ردموندی ها در E3 2019، اطلاعات و جزئیات بیشتری از این سرویس ارائه شود.

ارسال نظر