سیستم عامل watchOS 6 به صورت رسمی معرفی شد

رسانه کلیک - اپل در کنفرانس WWDC 2019 از سیستم عامل watchOS 6 رونمایی کرد. این سیستم عامل پیشرفت های زیادی را تجربه کرده است.

سیستم عامل watchOS 6 به صورت رسمی معرفی شد

اپل جدیدترین سیستم عامل برای ساعت های هوشمند خود، سیستم عامل watchOS 6 را معرفی کرد. در حالی که با انقلاب در این سیستم عامل روبه‌رو نیستیم، در مقایسه با گذشته بهبودهای زیادی را تجربه کرده است.

یکی از بزرگترین تغییرات این سیستم عامل مربوط به پشتیبانی آن از واچ فیس های جدید است. این واچ فیس ها از طراحی گرافیکی جدیدی بهره می برند و همچنین اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اپل با معرفی سیستم عامل watchOS 6 تصمیم گرفته اپلیکیشن های بیشتری را به آن اضافه کند. از این اپلیکیشن ها می توان به ماشین حساب، کتاب های صوتی و یادداشت های صوتی اشاره کرد. برای استفاده و نصب این برنامه ها دیگر نیازی به آیفون ندارید.

این سیستم عامل از اپ استور مخصوص به خود بهره می برد که به کاربران اجازه جستجو، نصب و پرداخت برای خرید اپلیکیشن ها را می دهد. اپل APIهای جدید را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

اپل قابلیت های سلامتی این سیستم عامل پوشیدنی خود را افزایش داده است. این سیستم عامل قادر به کنترل صداهای محیطی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش کاربر است. گزینه ردیابی دوچرخه سواری کاربران به اپلیکیشن Health اضافه شده است.

سیستم عامل watchOS 6 در این هفته برای توسعه دهندگان عرضه می شود. برای عرضه عمومی این سیستم عامل باید تا پاییز سال جاری میلادی صبر کنیم.

اپل علاوه بر این سیستم عامل، از tvOS 13 نیز رونمایی کرد. این سیستم عامل که از طراحی جدید برای صفحه اصلی خود بهره می برد، در پاییز امسال برای کاربران عرضه می شود.

دستگاه های مجهز به سیستم عامل به صورت پیش فرض قادر به پشتیبانی از کنترلر Xbox One و پلی استیشن 4 خواهند بود.

ارسال نظر