انتشار تصاویری از رابط کاربری EMUI 10 هواوی

رسانه کلیک - تصاویری از رابط کاربری EMUI 10 هواوی به اینترنت راه پیدا کرد. این رابط کاربری بر اساس اندروید Q توسعه یافته است.

انتشار تصاویری از رابط کاربری EMUI 10 هواوی

با توجه به تحریم هواوی از سوی گوگل، توسعه رابط کاربری EMUI 10 بر پایه اندروید Q در هاله ای از ابهام قرار دارد. با وجود این موضوع، به تازگی تصاویری در اختیار رسانه ها قرار گرفته که این رابط کاربری را برای گوشی هواوی P30 پرو به نمایش می گذارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی XDA Developers، نسخه بتای EMUI 10 روی این گوشی هوشمند نصب شده است. این رابط کاربری در سیستم عامل اندروید Q اجرا می شود.

به نظر می رسد تفاوت زیادی میان رابط کاربری EMUI 9 و EMUI 10 وجود ندارد، البته احتمال تغییر آن در آینده وجود دارد. یکی از تغییرات EMUI 10 را باید مربوط به رابط کاربری دوربین دانست. گوگل در رابط کاربری دوربین سیستم عامل اندروید کیو تغییراتی را اعمال کرده است.

در حالی که شاید ظاهر این رابط کاربری بدون تغییر مانده باشد، عملکرد آن در مقایسه با نسخه کنونی با بهبود همراه خواهد بود. XDA Developer با بررسی بیشتر این رابط کاربری، در آینده اطلاعات بیشتری را در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد.

بر اساس منبع منتشر کننده این تصاویر، بتای رابط کاربری EMUI 10 پایداری مناسبی داشته و عملکرد گوشی هوشمند را نیز بهبود داده است.

هواوی در گذشته به عرضه سیستم عامل اندروید Q برای گوشی های سری میت 20، P30 و چندین گوشی آنر اشاره کرده بود؛ با این حال تحریم های گوگل احتمالا مانع عرضه این بروزرسانی شود.

دیروز گزارشی در فضای مجازی مبنی بر استفاده از سیستم عامل Sailfish در محصولات آینده هواوی منتشر شد ( هواوی سیستم عامل Aurora را جایگزین اندروید می کند؟ ). هواوی با استفاده از این سیستم عامل می تواند با گوگل و سیستم عامل موبایل آن رقابت کند و همچنین سهم اندروید را در بازار کاهش دهد.

ارسال نظر